Strona główna / Wieści z gmin / Noc bibliotek w Pawłowie
To było bardzo interesujące spotkanie fot. GBP Pawłów

Noc bibliotek w Pawłowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowie im. Michała Basy po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem Znajdźmy wspólny język.

Zwiedzaj świat z Biblioteką – relacje ze zwiedzanych miejsc, to przewodni temat spotkania, na którym były wspomnienia z podróży po Polsce i nie tylko. Uczestnicy prezentowali swoje zdjęcia z podróży po Polsce i Europie, opowiadali o nich i zachęcali innych do ich zobaczenia. Była interesująca dyskusja i wymiana wspomnień z odwiedzonych miejsc.

Jak się okazało, wiele osób było w tych samych miejscach takich jak Wilno, Jezioro Wigry, Góra Krzyży, Troki, Cmentarz na Rossie, bazylika w Świętej Lipce, Węgry, Włochy, Szwecja, Dania. Wspomnienia rozpoczęła Anna Styczeń, która w ciekawy sposób przedstawiła swoją podróż na Litwę. Dużo wspomnień wywołały zdjęcia z pielgrzymki do Medjugorie, Lourdes czy La Salette. I tu duża wiedzą i pamięcią wykazała się Irena Pocheć z Radkowic, która – jak się okazało – dużo podróżuje. Te wspomnienia w pewien sposób zachęciły innych do odwiedzenia prezentowanych miejsc i wywołały dyskusję o tym, gdzie warto jechać, niekoniecznie za granicę, gdyż w Polsce też jest wiele pięknych miejsc.

(bp)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *