Strona główna Informacje sportowe Techniczne umiejętności na boisku

Techniczne umiejętności na boisku

Pokazowy trening zaprezentowali kibicom podopieczni Zdzisława Spadły ze szkółki piłkarskiej Ba(r)ca.

Kluby w całej Polsce w swych systemach treningowych posiadają odrębny sektor z wykwalifikowanymi trenerami, gdzie doskonali się umiejętności techniczne piłkarskiego rzemiosła. Niestety, zespołów z niższych lig okręgowych bardzo często nie stać na taką dodatkową formę treningu. W Starachowicach powstała  szkółka, z której skorzystać mogą nie tylko piłkarze grający w klubach, którzy uzupełniają trening, ale każdy kto chciałby podnieść swoje umiejętności gry w piłkę nożną.

Trener Zdzisław Spadło również uczestniczył w pokazowym treningu

 

Twórcą oraz pomysłodawcą starachowickiej szkółki jest Zdzisław Spadło. System funkcjonowania Ba(r)cy oparty jest na modelach hiszpańskich oraz holenderskich, które są najlepszymi w Europie pod kątem treningu technicznego. Treningi odbywają się w grupach maksymalnie 6 – osobowych, w których piłkarze doskonalą technikę, umiejętność czytania gry, intuicję piłkarską, a także szybkość oraz realizację założeń taktycznych. Oczywiście, poziom zajęć dopasowany jest do umiejętności posiadanych przez zawodników w danej grupie oraz do ich wieku.

Kibice mieli okazję zobaczyć umiejętności adeptów szkółki Ba(r)ca w przerwie meczu Star – Granat w ubiegłą sobotę. Zaprezentowali je: Kacper Zaborski, Bartosz Moskwa, Filip Kasperkiewicz, Antek Dudek, Denis Kloczkowski oraz Mateusz Figarski.

(p.l.)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x