Strona główna / Informacje sportowe / Techniczne umiejętności na boisku
Młodzi adepci prezentowali techniczne umiejętności panowania nad futbolówką fot. nadesłane Marcin Słoka

Techniczne umiejętności na boisku

Pokazowy trening zaprezentowali kibicom podopieczni Zdzisława Spadły ze szkółki piłkarskiej Ba(r)ca.

Kluby w całej Polsce w swych systemach treningowych posiadają odrębny sektor z wykwalifikowanymi trenerami, gdzie doskonali się umiejętności techniczne piłkarskiego rzemiosła. Niestety, zespołów z niższych lig okręgowych bardzo często nie stać na taką dodatkową formę treningu. W Starachowicach powstała  szkółka, z której skorzystać mogą nie tylko piłkarze grający w klubach, którzy uzupełniają trening, ale każdy kto chciałby podnieść swoje umiejętności gry w piłkę nożną.

Trener Zdzisław Spadło również uczestniczył w pokazowym treningu

 

Twórcą oraz pomysłodawcą starachowickiej szkółki jest Zdzisław Spadło. System funkcjonowania Ba(r)cy oparty jest na modelach hiszpańskich oraz holenderskich, które są najlepszymi w Europie pod kątem treningu technicznego. Treningi odbywają się w grupach maksymalnie 6 – osobowych, w których piłkarze doskonalą technikę, umiejętność czytania gry, intuicję piłkarską, a także szybkość oraz realizację założeń taktycznych. Oczywiście, poziom zajęć dopasowany jest do umiejętności posiadanych przez zawodników w danej grupie oraz do ich wieku.

Kibice mieli okazję zobaczyć umiejętności adeptów szkółki Ba(r)ca w przerwie meczu Star – Granat w ubiegłą sobotę. Zaprezentowali je: Kacper Zaborski, Bartosz Moskwa, Filip Kasperkiewicz, Antek Dudek, Denis Kloczkowski oraz Mateusz Figarski.

(p.l.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *