Strona główna W numerze Autorskie spotkanie w Plastusiu

Autorskie spotkanie w Plastusiu

Renata Piątkowska, pisarka dla dzieci i Kawaler Orderu Uśmiechu była gościem starachowickiego Plastusia. Historii Malali Yousafzai – jedynej dziecięcej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla – wysłuchali uczniowie klas VI B i C Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach.

Książka „Która to Malala”, to poruszająca opowieść o młodziutkiej dziewczynie, która już jako dwunastolatka zdecydowała się zaryzykować swoje życie w obronie wolności i sprawiedliwości. Dla młodych ludzi jest drogowskazem, pomaga zrozumieć, że każdy ma w sobie moc sprawczą i że to od nas zależy, na jakim świecie żyjemy, bo to my go tworzymy. Magdalena Mroczek – kierownik biblioteki „Plastuś”,  wyraziła nadzieję, że i uczestnikom tego spotkania towarzyszy świadomość, iż mają moc zmieniania świata na lepszy.

Mają autograf i dedykację autorki

 

O tym, że była to była naprawdę wartościowa lekcja świadczyły wypowiedzi uczniów, w rozmowach po spotkaniu.

– Dla wielu dzieci na świecie szkoła jest czymś niezwykłym, a chodzenie do niej jest wielkim szczęściem. A my nie doceniamy tego, że każdy wolny dzień jest dla nas szczęściem, a dla nich smutkiem i rozpaczą, że nie mogą dowiedzieć się nowych ciekawych rzeczy na temat świata. Każde dziecko ma prawo się uczyć i kształcić swój młody umysł, aby wyrosnąć na wykształconego człowieka – powiedział Borys Luba z klasy VI C.

Z zainteresowaniem słuchali opowieści o dzielnej dziewczynce

 

Fragmenty książki „Która to Malala” czytała Elżbieta Malwina Kożurno, a na zakończenie spotkania uczniowie stanęli w kolejce po dedykacje i autograf pisarki.

(amar)

 

Poprzedni artykułUśmiechnij się
Następny artykuł„Sprawni razem” na pływalni
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x