Strona główna / Informacje sportowe / „Sprawni razem” na pływalni
Kilka konkurencji wygrali nasi, a sukcesów pogratulowali im wicestarosta Dariusz Dąbrowski fot. SOSW Starachowice

„Sprawni razem” na pływalni

SOSW

Celem imprezy jest rozwijanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych, upowszechnianie pływania jako jednej z form rekreacji i wyłonienie reprezentacji województwa na Mistrzostwa Polski.

Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy i Starostwo Powiatowe byli organizatorami XXVI Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w pływaniu „Sprawni Razem”. Odbyły się 24 października br. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ulicy Szkolnej z udziałem zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Skarżysku – Kamiennej, Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego nr 2 w Baryczy, Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Kielcach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach.

Uczestnicy rywalizowali w pływaniu na dystansach: 25 m, 50 m i 100 m, w stylu grzbietowym, klasycznym oraz dowolnym, w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach (kat. chłopcy młodsi) wygrali na dystansie 25 m w stylu dowolnym. Pierwsze miejsce zajął Patryk Klusek, kolejne: Krystian Bębas i Dawid Roesler, a na 4. miejscu był Kacper Grzechnik. Równie świetnie wypadli na innych dystansach. Na 25  m stylem grzbietowym najlepszy był Jakub Grzechnik, 50 m stylem dowolnym najszybciej pokonał Alan Bębas, wyprzedzając Patryka Kluska, a dystans 100 m stylem dowolnym wygrał Jakub Grzechnik. W starszej grupie, na dwóch dystansach (25 m i 50 m stylem dowolnym) pierwsze miejsce należało do Patryka Cioska. Reprezentacja starachowickiego SOSW wygrała także sztafetę 4 x 25 m.

Zwycięzców nagrodził wicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z dyrektorką SOSW w Starachowicach, Elżbietą Kowalczyk. Starosta pogratulował młodzieży sukcesów, podkreślając, że wszyscy są zwycięzcami, bo pokonali bariery i walczyli do końca.