18.5 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020
Strona główna Świętokrzyskie Wolał uciekać niż poddać się kontroli

Wolał uciekać niż poddać się kontroli

Buscy kryminalni w nocy z soboty na niedzielę (9 na 10 listopada) zauważyli pojazd marki Volkswagen Passat, którego wszystkie szyby były zaparowane. Mogło to świadczyć o tym, że autem porusza się nietrzeźwy kierujący. Policjanci wydali polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący volkswagenem, 19 – latek zignorował polecenie i podjął próbę ucieczki. Kiedy pojazd ugrzązł w błocie, kierowca próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Po zatrzymaniu mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Za czyn, którego się dopuścił kierującemu grozi nawet do 5 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju w nocy z soboty na niedzielę pełnili służbę na terenie tej gminy. Po godzinie 4. w okolicy stacji paliw przy drodze krajowej nr 73 zauważyli pojazd marki Volkswagen Passat, którego wszystkie szyby były zaparowane. Mogło to świadczyć o tym, że autem porusza się nietrzeźwy kierujący. Policjanci postanowili to sprawdzić i zatrzymać pojazd do kontroli. Kiedy byli w oświetlonym i bezpiecznym miejscu, policjanci za pomocą sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania samochodu. Zamiast zatrzymać się, kierujący zignorował polecenia i kontynuował jazdę. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Kierujący volkswagenem pędził w stronę powiatu pińczowskiego. Co pewien czas zjeżdżał na polne drogi, a następnie wracał na „asfalt” w nadziei zgubienia pościgu. Kiedy oba pojazdy były już na terenie powiatu pińczowskiego, volkswagen nagle skręcił w pole, gdzie ugrzązł w błocie. Kierowca kontynuował ucieczkę pieszo. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został zatrzymany. Był to 19 – letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego. Młodzieniec odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. W związku z tym pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Nastolatek został zatrzymany w policyjnej celi, a pojazd odholowany na parking.

Każdy przypadek niezatrzymania się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Kierującemu, który podejmuje próbę ucieczki przed policjantami grozi od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Poprzedni artykułDzień Jeża
Następny artykułMorsy rozpoczęły sezon
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x