Strona główna / Bezpieczeństwo / Policjanci podsumowali „Listopadowy Długi Weekend 2019”
Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, ze swojego zachowania w będzie musiał się tłumaczyć przed sądem fot. OSP Pawłów

Policjanci podsumowali „Listopadowy Długi Weekend 2019”

Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Starachowicach, którzy w trakcie trwania działań, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, a także stosowanie się do ograniczeń prędkości. Mundurowi sprawdzali również stan techniczny pojazdów oraz to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

Przez ostatnie wolne dni, na drogach powiatu starachowickiego doszło do 7 kolizji, zatrzymano 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz 4 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Za kierownicą samochodu osobowego marki Volkswagen Passat siedział 35-letni mieszkaniec gminy Pawłów będący pod wpływem alkoholu fot. OSP Pawłów

 

– W jednej sytuacji, która miała miejsce w niedzielę (10 listopada br.) około godz. 20., kierujący Volkswagenem Passat wjechał w ogrodzenie posesji w miejscowości Rzepin Drugi, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia – relacjonuje st. sierż. Paweł Kusiak. – Policjanci szybko ustalili kierującego pojazdem. Okazało się, że w momencie zdarzenia za kierownica siedział 35-letni mieszkaniec gminy Pawłów, który miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik starachowickiej policji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *