Strona główna / Świętokrzyskie / Potrącił 15-latkę na pasach
fot. KPP Skarżysko-Kamienna

Potrącił 15-latkę na pasach

We wtorkowe popołudnie (12 listopada), około godziny 18. w Skarżysku-Kamienniej na ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia 15-latki. Przechodząca przez pasy na zielonym świetle nastolatka została potrącona przez kierującego Oplem, który wyjechał z ulicy Krasińskiego. Kierowca osobówki odjechał następnie chodnikiem nie zważając na poszkodowaną.

Świadkowie zdarzenia ujęli pirata drogowego, o czym poinformowali policję. Sprawcą okazał się 43-letni mieszkaniec Skarżyska, od którego czuć było alkohol. Mężczyzna został przebadany alkomatem przez policjantów, a w jego organizmie znajdowało się 2 promile alkoholu.

„Tłumaczył się, że jadąc ze swoją 10-letnią córką wypadł z jezdni i uderzył w znak drogowy. Nie widział jednak żadnej pieszej w tym miejscu, którą miałby potrącić”.

Poszkodowana 15-latka została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła badania. Na szczęście doznała jedynie potłuczeń ciała i jej zdrowiu nic nie zagraża. Żadnych obrażeń nie doznała 10-letnia córka nieodpowiedzialnego kierowcy. On sam wkrótce ze swojego zachowania wytłumaczy się zapewne przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Niewykluczone są także inne zarzuty dla 43-latka.

źródło: KPP w Skarżysku-Kamienna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *