20 C
Starachowice
poniedziałek, 6/07/2020
Strona główna Aktualności Pięknieje skwer przy fontannie

Pięknieje skwer przy fontannie

Trwają prace

Trwają prace związane z remontem fontanny w okolicy Szkoły Podstawowej nr 9 w naszym mieście oraz zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Mają zakończyć się w połowie tego miesiąca.

Wodotrysk będzie znów działał

 

Inwestycja obejmuje prace remontowe, rewitalizację fontanny wraz z wykonaniem nowego przyłącza wody, przebudowę nawierzchni chodnika oraz wykonanie trawników i łąk kwietnych. W pobliżu skweru zasadzono drzewa i krzewy, m.in: lipę, głóg, jarzębinę, ligustr, pięciornik i dziką różę. Nie zabraknie także elementów małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, pergola. Ciekawym pomysłem jest ustawienie domków dla owadów i jeży. Warto wspomnieć, że inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. „Poniesienie jakości życia mieszkańcom poprzez rozwój terenów zielni miejskiej w Starachowicach”, który obejmuje zagospodarowanie pięciu obszarów stanowiących enklawy zieleni miejskiej. Na ten cel gmina Starachowice otrzymała, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, ponad 6 mln 300 tys. zł.

(K.R.)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: coraz więcej wyzdrowień w regionie

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (5 lipca) komunikacie potwierdziło 231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x