19.2 C
Starachowice
wtorek, 14/07/2020
Strona główna Aktualności Zbigniew Koniusz nowym wojewodą

Zbigniew Koniusz nowym wojewodą

Radny Rady Powiatu Pińczowskiego Zbigniew Koniusz nowym wojewodą świętokrzyskim. We wtorek (12 listopada br.) premier Mateusz Morawiecki, na wniosek ministra Mariusza Kamińskiego, powołał go na stanowisko.

Decyzja o rekomendowaniu Zbigniewa Koniusza jako kandydata na stanowisko wojewody, zapaść miała podczas obrad świętokrzyskiego Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości, któremu przewodniczy poseł Krzysztof Lipiec.

– To osoba doświadczona w polityce. Można by rzec, że jest liderem Prawa i Sprawiedliwości na Ponidziu. Kandydując do Sejmu zyskał znakomity wynik, ale nie dostał mandatu. Jego doświadczenie zostanie dobrze wykorzystane – powiedział Radiu Kielce poseł Krzysztof Lipiec.

Zbigniew Koniusz urodził się w 1964 roku. Jest lekarzem pediatrą, absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku, gdzie uzyskał także tytuł doktora nauk medycznych. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania w służbie zdrowia. Do chwili obecnej od piętnastu lat Zbigniew Koniusz był m.in. kierownikiem Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Pińczowie oraz pełnił funkcje kierownicze w samorządowych placówkach służby zdrowia. Od 17 lat jest radnym powiatu pińczowskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Coraz mniej zakażeń

W województwie świętokrzyskim odnotowano tylko 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach są to: starsza kobieta...
0
Dodaj komentarzx
()
x