28.1 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna W numerze "Bezpieczeństwo na piątkę"

„Bezpieczeństwo na piątkę”

Reprezentacja SP nr 6 w finale wojewódzkim.

W sali narad im. por. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” w Komendzie Powiatowej Policji  odbyła się XIII edycja konkursu pn. „Bezpieczeństwo na Piątkę”. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach, która będzie reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim.

Powiatowy etap konkursu pn. „Bezpieczeństwo na Piątkę” miał w tym roku trzynastą edycję. Jego celem jest promowanie bezpieczeństwa wśród dzieci, a w szczególności utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ogólnego oraz w ruchu drogowym, propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej i przygotowanie dzieci do rozważnego spędzania wolnego czasu.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy piąte ze szkół podstawowych w Starachowicach, Stawie Kunowskim, Radkowicach, Mircu oraz Jagodnem. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a po nim każda drużyna miała za zadanie zaprezentować w praktyce udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, które było oceniane przez ratownika medycznego Straży Pożarnej. Finałem rywalizacji była ocena przygotowanych wcześniej prac plastycznych pod hasłem „100-lecie Polskiej Policji zawsze na straży bezpieczeństwa”, za które uczestnicy dostawali punkty.

Najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mircu, a trzecie przypadło Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Jagodnem.

Nagrody najlepszym uczestnikom wręczył mł. insp. Dariusz Furtak, pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji w Starachowicach. Dostali też elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze po zmroku.

Finał wojewódzki odbędzie się 1 listopada br. na terenie Targów Kielce.

(a)

 

Poprzedni artykułDuży może więcej
Następny artykułHoroskop dla Ciebie
[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x