22.2 C
Starachowice
poniedziałek, 6/07/2020
Strona główna Gazeta młodych "Od szkolenia do zatrudnienia"

„Od szkolenia do zatrudnienia”

Podsumowanie projektu w OHP

Grupa podopiecznych Ochotniczego Hufca Pracy w Starachowicach wzięła udział w II edycji projektu pn. „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI.

Projekt, współfinansowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (Youth Employment Initiative – YEI) realizowany był w dziesięciu województwach na terenie całej Polski. Adresowany był do młodzieży w wieku od 18 do 24 lat, biernych zawodowo, bez zatrudnienia, która nie uczestniczyła w kształceniu lub szkoleniu, a szczególnie do zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym także absolwentów OHP. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu młodzież mogła uzyskać, nabyć bądź zmienić kwalifikacje zawodowe. Uczestnicy mogli także poszerzyć swoje kompetencje ogólne oraz umiejętności społeczne w obszarach: komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji. Zwieńczeniem projektu były staże zawodowe.

Wśród beneficjentów projektu znalazła się grupa podopiecznych OHP w Starachowicach, której opiekunem była Katarzyna Misiowiec. Pierwszy etap projektu upłynął im na warsztatach z doradztwa zawodowego, które trwały w sumie 40 godzin, w kolejnym mieli natomiast możliwość udziału w warsztatach z pośrednictwa pracy. Ciekawym doświadczeniem było także spotkanie ze stylistką i wizażystką, która pomagała uczestnikom w metamorfozach, doradzała, jak odpowiednio dobrać strój i makijaż na rozmowę o pracę.

Na zakończenie uroczystości odebrali certyfikaty

 

Podczas trzymiesięcznych staży zawodowych beneficjenci projektu mogli nabyć praktyczne umiejętności wykonywania zawodu. W przypadku młodych podopiecznych OHP w naszym mieście były to: profesje cukiernika (3 osoby) oraz magazyniera z prawem jazdy kat. B (7 osób). Niespodzianką dla przyszłych cukierników było ufundowanie przez organizatora stażu warsztatów ph. „Wypiekamy inspiracje. Trendy jesieni”, które odbyły się w Kolbuszowej.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się w miniony wtorek, 5 listopada br. w siedzibie OHP w Starachowicach. Wzięli w nim udział: opiekun grupy Katarzyna Misiowiec, kierownik OSiW Agnieszka Kuś oraz Świętokrzyski Wojewódzki Komendant OHP Jacek Sabat.

– Bardzo się cieszę, że udało się pogodzić oczekiwania pracodawców i uczestników a także nasze, czyli realizatorów projektu. Myślę, że wszyscy zdobyliśmy dużo doświadczenia, które wykorzystamy w przyszłości – mówiła K. Misiowiec.

Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani wspólnie obejrzeli prezentację multimedialną, w skrócie obrazującą projektowe działania, a młodzieży wręczono certyfikaty.

(K.R.)

 

Poprzedni artykułŚwięto patrona szkoły
Następny artykułBarwy jesieni
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: coraz więcej wyzdrowień w regionie

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (5 lipca) komunikacie potwierdziło 231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x