22.2 C
Starachowice
poniedziałek, 6/07/2020
Strona główna Gazeta młodych Patriotyczna wycieczka

Patriotyczna wycieczka

ZSZ nr 2

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 wziął udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej „Kino Szkoła”.

Udział w programie „Kino Szkoła” umożliwia wykorzystanie zdobytej wiedzy na maturze ustnej i pisemnej z języka polskiego, uwrażliwia na problemy współczesnego świata, skłania do autorefleksji.  Pomysłodawcami projektu są poloniści: Justyna Kaczmarczyk i Grzegorz Lech.

Zapalili znicze przy Pomniku Katyńskim

 

Uczniowie klasy 2 rt, uczący się w zawodzie technik organizacji reklamy oraz 3 brt – technik organizacji reklamy i technik budownictwa, wybrali się z opiekunami: Edytą Lubieniecką i Grzegorzem Lechem, na patriotyczną wycieczkę. Przy Pomniku Katyńskim Konrad Szwajcer (kl. 3brt) przypomniał okoliczności powstania pomnika oraz losy i martyrologię Polaków w czasie II wojny światowej na Wschodzie, zapalono znicze i uroczyście odśpiewano „Rotę”. Pod Pomnikiem Niepodległości referat nt. historii Polski po odzyskaniu niepodległości przeczytał uczeń klasy 3 brt Kacper Suski. Tu również młodzież zapaliła znicze pamięci.

W tym dniu obejrzeli też w SCK film „Jestem najlepsza. Ja Tonya”, który jest częścią Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „Kino Szkoła”, do którego przystąpiła szkoła. Projekcja filmu została poprzedzona prelekcją dr. Marcina Skorka – filmoznawcy, trenera edukacji  medialnej.

 

(zs)

Poprzedni artykułChóralnie dla Niepodległej
Następny artykułEkipa Szerzaw liderem
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: coraz więcej wyzdrowień w regionie

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (5 lipca) komunikacie potwierdziło 231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x