Strona główna / Gazeta młodych / Patriotyczna wycieczka
Przy niepodległościowym obelisku wysłuchali referatu o historii Polski fot. ZSZ nr 2

Patriotyczna wycieczka

ZSZ nr 2

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 wziął udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej „Kino Szkoła”.

Udział w programie „Kino Szkoła” umożliwia wykorzystanie zdobytej wiedzy na maturze ustnej i pisemnej z języka polskiego, uwrażliwia na problemy współczesnego świata, skłania do autorefleksji.  Pomysłodawcami projektu są poloniści: Justyna Kaczmarczyk i Grzegorz Lech.

Zapalili znicze przy Pomniku Katyńskim

 

Uczniowie klasy 2 rt, uczący się w zawodzie technik organizacji reklamy oraz 3 brt – technik organizacji reklamy i technik budownictwa, wybrali się z opiekunami: Edytą Lubieniecką i Grzegorzem Lechem, na patriotyczną wycieczkę. Przy Pomniku Katyńskim Konrad Szwajcer (kl. 3brt) przypomniał okoliczności powstania pomnika oraz losy i martyrologię Polaków w czasie II wojny światowej na Wschodzie, zapalono znicze i uroczyście odśpiewano „Rotę”. Pod Pomnikiem Niepodległości referat nt. historii Polski po odzyskaniu niepodległości przeczytał uczeń klasy 3 brt Kacper Suski. Tu również młodzież zapaliła znicze pamięci.

W tym dniu obejrzeli też w SCK film „Jestem najlepsza. Ja Tonya”, który jest częścią Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „Kino Szkoła”, do którego przystąpiła szkoła. Projekcja filmu została poprzedzona prelekcją dr. Marcina Skorka – filmoznawcy, trenera edukacji  medialnej.

 

(zs)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *