Strona główna / Aktualności / Ruszyła baza rodzin, każdy może pomóc

Ruszyła baza rodzin, każdy może pomóc

Środki czystości, sprzęty AGD, ubrania, podstawowe meble czy nawet…żywność – to artykuły pierwszej potrzeby dla ponad 30-stu rodzin i osób samotnych, chorych i niepełnosprawnych z terenu powiatu starachowickiego, którym każdy może pomóc w ramach tegorocznej edycji akcji „Szlachetna Paczka”.

Internetowa baza rodzin została uruchomiona. Już od dziś każdy zainteresowany może wybrać spośród potrzebujących, którzy widnieją w bazie tę rodzinę bądź osobę, której zechce pomóc, przygotowując „szlachetną paczkę”. Artykułami pierwszej potrzeby zazwyczaj są środki czystości, sprzęty AGD, odzież, obuwie, węgiel na zimę, ale także żywność. Z historią poszczególnych potrzebujących zapoznać można się na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl, w zakładce „wybór rodziny”, po kliknięciu interesującej nas lokalizacji.
Co ważne, w akcji nie chodzi tylko o świąteczny prezent w postaci jak najbardziej efektynego spełnienia największych potrzeb rodzin, ale także o nawiązanie relacji z osobami potrzebującymi pomocy, które, często starsze i samotne, nie mają nikogo bliskiego a nadzieję na poprawę sytuacji materialnej dają im nie tylko owe prezenty, ale przede wszystkim świadomość, że zostały dostrzeżone.
Obecnie na pomoc w całej Polsce czeka 3215 potrzebujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *