1.9 C
Starachowice
czwartek, 21/01/2021
Strona główna Świętokrzyskie Kolejne próby oszustw "na wnuczka"

Kolejne próby oszustw „na wnuczka”

Wczoraj (18 listopada) w Pińczowie doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na wnuczka”. Podczas telefonicznych rozmów przestępcy żądali od seniorów nawet 280 000 złotych.

Co najmniej sześć prób podjęli wczoraj oszuści na terenie Pińczowa. W dwóch z nich padły kwoty 180 000 i 280 000 złotych, których żądano w zamian za pomoc rzekomym sprawcom wypadków drogowych. Pozostałe rozmowy skończyły się zbyt szybko, aby była w nich mowa o pieniądzach.

Wszystkie wczorajsze próby były bardzo podobne do siebie. Nieznane osoby dzwoniąc przedstawiały się jako wnukowie, córki lub synowie i twierdziły, że były sprawcami poważnych wypadków drogowych. W czasie rozmowy miały być na komisariacie Policji, gdzie w zamian za pomoc w wyjściu na wolność żądano od nich dużych kwot pieniędzy. Następnie gdy tylko rozmowa była kontynuowana, słuchawkę przejmował fikcyjny policjant, który potwierdzał całą historię i potrzebną kwotę.

Na szczęście żadna z pokrzywdzonych osób nie dała się wciągnąć w pułapkę i w porę zareagowała, informując o zdarzeniu Policję. Teraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie będą prowadzić czynności zmierzające do ustalenia sprawców próby oszustwa. Grozi im za to kara do 8 Lat pozbawienia wolności.

Każda osoba, która otrzyma telefon z prośbą o wypłatę pieniędzy, musi zachować szczególną ostrożność i zawiadamiać o tym fakcie swoich najbliższych oraz jednostkę Policji. Należy bowiem pamiętać, że policjanci nigdy nie żądają jakichkolwiek pieniędzy za udzieloną pomoc.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x