Strona główna / W numerze / PCK ma 100 lat
Okolicznościowe Medale 100-lecia PCK odebrali: starosta starachowicki Piotr Babicki, prezydent Starachowic Marek Materek oraz dyrektor PSSE Ewa Dróżdż - fot. Powiat Starachowicki

PCK ma 100 lat

15 listopada br. w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbył się jubileusz 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. W uroczystości wziął udział starosta starachowicki Piotr Babicki. Na ręce prezesa Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Starachowicach dr. n. med. Janusza Zakrzewskiego, starosta wręczył podziękowania od społeczności powiatu starachowickiego za działalność na rzecz drugiego człowieka.

Ta okrągła rocznica jest żywym świadectwem dobra, ludzkiej solidarności, empatii i chęci pomocy ze strony setek wolontariuszy, jacy przewinęli się przez stulecie. Państwa działalność w zakresie ratownictwa medycznego, honorowego krwiodawstwa, ale też wsparcia socjalnego jest odpowiedzią na potrzeby społeczne. A zapotrzebowanie na dobro nigdy się nie kończy – powiedział starosta Piotr Babicki.

W dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża, Medal 100-lecia PCK otrzymało Starostwo Powiatowe w Starachowicach, Urząd Miejski w Starachowicach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Starachowicach podziękował za współpracę i zaangażowanie w realizację działań czerwonokrzyskich, dyrektorom placówek oświatowych m.in. II Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołowi Szkół Zawodowych nr 1. Szczególne podziękowania za zaangażowanie, promocję i organizację akcji poboru krwi trafiły do dyrektorów I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *