18 C
Starachowice
piątek, 25/09/2020
Strona główna Wieści z gmin Szkolny ogród edukacyjny

Szkolny ogród edukacyjny

W gminie Mirzec

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osinach mogą już korzystać z ogrodu edukacyjnego, który został utworzony przy szkole. To efekt realizacji inicjatywy lokalnej zgłoszonej przez grupę mieszkańców reprezentowaną przez Iwonę Olesińską, przewodniczącą szkolnej Rady Rodziców.

W prace przy urządzeniu ogrodu zaangażowani byli uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele, którzy posadzili na placu szkolnym drzewa, krzewy i byliny. Wśród sadzonek znalazły się również rośliny miododajne. W otoczeniu zieleni wkrótce znajdzie się badawcza stacja pogody.

Przyszkolny ogród jest naturalnym laboratorium, dzięki któremu można prowadzić obserwację świata roślinnego. Stanowi również miejsce relaksu, a gdy wiosną kwiaty eksplodują kolorami, ogród będzie cieszył oczy i stanie się wymarzonym miejscem edukacji w plenerze.

Powstanie ogrodu było możliwe dzięki współfinansowaniu inicjatywy przez Gminę Mirzec i inicjatorów. Gmina sfinansowała zakup siatki przeciw kretom, agrowłókniny, podłoża ogrodniczego, sadzonek drzew, krzewów i bylin za kwotę 3 750 złotych. Wartość pracy społecznej została oszacowana na 1 800 złotych, a wartość wkładu rzeczowego na 400 złotych.

(azab)

 

Poprzedni artykułUtrudnienia w ruchu!
Następny artykułOdpowie przed sądem
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: 52 nowe przypadki zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (25 września) komunikacie poinformowało o 1587 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 23 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x