Strona główna / Bezpieczeństwo / Oszuści są nadal aktywni!

Oszuści są nadal aktywni!

Policja apeluje do seniorów i ich rodzin o nietracenie czujności przed działaniem oszustów. We wtorek (19 listopada) w mieszkaniach osób starszych ponownie rozdzwoniły się telefony, z prośbą o przekazanie pieniędzy. Niestety, 84-latka uwierzyła nieznanej kobiecie, podającej się za synową i przekazała ponad 52 tysiące złotych. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że została oszukana.

Wczoraj, do 84-letniej mieszkanki Kielc zadzwoniła nieznana kobieta. Rozmówczyni, podając się za synową przedstawiła seniorce kłopotliwą sytuację. Rzekoma krewna poinformowała seniorkę, że jest w banku, w którym ma zadłużenie i musi je spłacić w ciągu kilku godzin. Kielczanka przyznała kobiecie, że ma 52 tysiące złotych oszczędności, które ma w domu. „Synowa” wysłała do starszej kobiety kuriera, który na klatce schodowej odebrał przesyłkę. O tym, że została oszukana, 84- latka dowiedziała się, gdy odwiedziła ją prawdziwa synowa.

W ostatnim czasie na terenie Kielc przypadki wyłudzenia podobną metodą występują coraz rzadziej, jednak to nie zwalnia nas z czujności. Pamiętajmy, że w przypadku takiej rozmowy należy za każdym razem zweryfikować, czy nie mamy do czynienia z oszustami. Warto wówczas niezwłocznie skontaktować się z rodziną i odwiedzić najbliższy komisariat.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *