Starachowice
środa, 12/08/2020
Strona główna Informacje sportowe Star pożegnał rundę przegraną

Star pożegnał rundę przegraną

Na zakończenie rundy jesiennej IV ligi grupy świętokrzyskiej, podopieczni Arkadiusza Bilskiego byli bardzo blisko zwycięstwa, jednak losy sobotniego (16 listopada) spotkania potoczyły się w zaskakujący dla nas sposób.

Do meczu 17. kolejki zielono – czarni przystępowali ze zmianą na pozycji bramkarza, gdzie zamiast Artura Marca między słupkami pojawił się Dawid Pocheć. Do wyjściowego składu powrócił kapitan drużyny Bartosz Gębura. Wyjazdowa walka o 3 punkty rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo dobrze, gdyż już w 10. minucie Bartosz Sot dał Starowi prowadzenie, a niespełna 12 minut później podwyższył wynik na 2:0. Wydawało się, że przewaga dwóch goli pozwoli utrzymać wynik do końca spotkania, jednak ostatnie 20 minut wystarczyło, by gospodarze przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 70. minucie kontaktową bramkę zdobył Dawid Dorowski, następnie do remisu doprowadził Łukasz Jamróz i w 79. minucie Kamil Blicharski zapewnił zwycięstwo gospodarzom, strzelając trzecią bramkę dla Nowin.

*GKS NowinyStar  Starachowice 3:2 (0:2). Bramki dla Staru: Bartosz Sot – 2.

Star: Dawid Pocheć, Marcin Chodniewicz (80’ Wiktor Śmigielski), Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Jakub Błażejewski (80’ Dariusz Anduła), Mariusz Fabjański, Karol Kopeć, Artur Kidoń (70’ Patryk Kosztowniak), Bartosz Szydłowski (77’ Dominik Sito), Bartosz Sot. Trener: Arkadiusz Bilski

Star na zakończenie rundy jesiennej zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Liderem jest ŁKS Łagów z 41 punktami.

*Łysica Bodzentyn – Naprzód Jędrzejów 2:1. Bramki: dla Łysicy: Mirosław Kalista – 2.

*Spartakus Radoszyce – GKS Rudki  2:2. Bramki dla GKS: Kaczmarek, Drej.

Klasa Okręgowa

*Kamienna Brody  – OKS Opatów  0:1.

Kamienna: Kruzel, Małaczek, Borkowski, Karwacki, Wojton (21. Woźniakowski), Jagieła, Dynarek, Mularski, Maciejczak, Dziewięcki, Nawrot (61. Pożoga). Trener: Marcin Dynarek.

Świętokrzyska Liga Trampkarzy Starszych

*Juventa Starachowice – GKS Nowiny 2:2 (2:0). Bramki dla Juventy: Rożek, Halik.

Baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17

*Hutnik Kraków – Juventa CelsiumStarachowice 4: 0 (0: 0).

Juventa Celsium: D. Jagiełło, Wolak, Goździk, Grzywalski, Lipieniecki, J. Jagiełło, Hamera, Ostrowski, Nowak, Safian, Miernik, Mikos, Stajniak, Jopek, Bator, Pomorski, Malinowski. Trenerzy: Dariusz Kasprzyk, Artur Mikos.

Rewanż w Starachowicach we wtorek – 19 listopada br.

Awans juniorów do Ligi Makroregionalnej

*Juventa Starachowice  – Czarnovia 3:2. Bramki dla Juventy: Mikos, Białczak, Zapała.

Juventa: Szast, Wasilewski, Cichocki, Michalczyk, Markiewicz, Płatek, Anduła, Białczak, Mikos, Zapała, Maruszak, Glina, Kutera, Wotliński, Czajka, Dąbek. Trener: Zdzisław Spadło.