Strona główna / W numerze / W hołdzie Niepodległej
Zuchy Dzielne Szaraczki przyniosły Bohaterom kwiaty

W hołdzie Niepodległej

Patriotyczną mszą i uroczystościami pod Pomnikiem Niepodległości uczczono 101. urodziny Niepodległej Polski. Na tegoroczne obchody mieszkańców Starachowic zaprosili: starosta Piotr Babicki i prezydent miasta Marek Materek.

W okolicznościowych przemówieniach: posłanki na Sejm Marzeny Okły – Drewnowicz, wojewody Agaty Wojtyszek, starosty Piotra Babickiego i prezydenta miasta Marka Materka, przeważały słowa wdzięczności za odzyskaną niepodległość, podziękowania za to, że dziś możemy cieszyć się flagą, godłem, hymnem, językiem i wolnym polskim terytorium. Nawoływano również do szacunku dla tych, którzy przelewali krew za naszą wolność i niezależność i za tych, którzy bez wahania oddali życie. Nie możemy zapomnieć o tych, dla których wiara w Wolną i Niepodległą Polskę stanowiła trzon życia rzuconego na wojenną szalę. Wśród tych wielkich słów nie brakowało również przypomnienia, że wszyscy mamy obowiązek umacniania naszej państwowości i dbania o to, by przykład walczących o Niepodległą Polskę stał się inspiracją do wypracowywania patriotycznych postaw, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Wieniec złożyła również reprezentacja Rady Seniorów

 

Artystycznym akcentem uroczystości  był występ młodych wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury: Katarzyny Zawiły, Agaty Kotwicy oraz Mateusza Wiaderka. Na zakończenie uroczystości kilkanaście reprezentacji złożyło pod Pomnikiem Niepodległości wieńce i zapaliło znicze.

 

(aneta)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *