-10.6 C
Starachowice
niedziela, 17/01/2021
Strona główna Bezpieczeństwo Ratownikiem się jest nie tylko na służbie

Ratownikiem się jest nie tylko na służbie

W czwartkowy poranek (21 listopada br.) przy wjeździe do Skarżyska-Kamiennej od strony Starachowic doszło do wypadku. Kobieta kierująca samochodem osobowym na przejściu dla pieszych potrąciła troje dzieci i ich nauczycielkę.
Świadkiem wypadku był st. sekc. Łukasz Gromiec, który w tym czasie jechał do pracy. Na co dzień jest on funkcjonariuszem Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Starachowicach. Pan Łukasz zabezpieczył miejsce zdarzenia i udzielił pomocy medycznej ofiarom wypadku przed przyjazdem zespołów ratownictwa medycznego.- Łukasz pracuje w starachowickiej straży pożarnej od 7 lat. Poza służbą jest również czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ambrożowie, gdzie ratuje i pomaga na zasadzie wolontariatu – mówi mł. bryg. Marcin Nyga, oficer prasowy PSP Starachowice.

Kiedy dochodzi do wypadku liczy się każda minuta. Czasem o przeżyciu decydują sekundy. Tymczasem w zależności od odległości od siedziby pogotowia czas dotarcia lekarza może być istotnie wydłużony.

– Oby było więcej takich osób, które posiadają wiedzę o ratowaniu i nie wahają się stosować jej na co dzień. Oby było więcej takich osób, jak Łukasz – dodaje Marcin Nyga.

fot. KP PSP Skarżysko-Kamienna

(azab)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x