20.5 C
Starachowice
środa, 12/08/2020
Strona główna Informator UM W poszukiwaniu pomysłów na Starachowice dla młodzieży

W poszukiwaniu pomysłów na Starachowice dla młodzieży

Starachowicka Mapa Aktywności Młodzieżowej, taki tytuł nosi projekt Urzędu Miejskiego w Starachowicach na działania młodzieżowe.

Celem SMAM jest wypracowanie konkretnych pomysłów młodych ludzi na inicjatywy w mieście, po to, aby były one skuteczne i odpowiadały na realne potrzeby młodych ludzi w Starachowicach. Projekt współfinansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+, Gmina Starachowice pozyskała na ten cel około 55 tys. zł.

Starachowicka Mapa Aktywności Młodzieżowej (SMAM), to sposób na wypracowanie z młodzieżą konkretnych działań. Zaplanowano szereg spotkań i warsztatów, aby dać młodzieży przestrzeń do zaproponowania i przeanalizowania własnych pomysłów na Starachowice, pod okiem ekspertów.

Działania zawarte w projekcie są poprzedzone diagnozą stanowiącą opis uwarunkowań młodzieży w Starachowicach. Następnie młodzi ludzie przejdą dwudniowe warsztaty kreatywności i aktywności. Warsztaty, to moment na wypracowanie konkretnych działań, które młodzież chciałaby wdrożyć w swoim mieście. Kolejny etap projektu, to spotkania z ekspertami, władzami miejskimi i powiatowymi tzw. Laboratoria, na których młodzież podda opinii własne pomysły.

W dniach 9 i 10 listopada 2019 roku odbyły się w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej pierwsze warsztaty kreatywności. Młodzież pracowała nad skuteczną komunikacją, budową zespołu oraz pracą w grupie. Kolejne warsztaty odbędą się 21-22 grudnia 2019 roku i będą dotyczyć aktywności społecznej.

Informacje na temat projektu dostępne są w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, pok. 127 lub pod numerem telefonu 41 273 82 09.

Izabela Wrona

Urząd Miejski

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x