28.1 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna Gazeta młodych Z wizytą w Energetycznym Centrum Nauki

Z wizytą w Energetycznym Centrum Nauki

SP nr 1

Otwarte zostało pod koniec 2015 roku. Wygląda jak stara fabryka, a zwiedzanie jest opowieścią o różnych rodzajach energii.
 

Do ECN w Kielcach wybrali się 8 listopada br. uczniowie klasy VIIa i VIIb, pod opieką wychowawczyń: Barbary Wrzosowskiej, Małgorzaty Pater oraz nauczycielki chemii i fizyki Anny Kierzkowskiej. Obejrzeli wystawę” Energii”, którą tworzy 28 interaktywnych stanowisk przeznaczonych do samodzielnego, bezpiecznego eksperymentowania. Mogli też samodzielnie wyprodukować prąd, stworzyć obwód elektryczny, rozniecić płomień w wielkim kotle, wziąć udział w wyścigach z prądem, poczuć na własnej skórze energię morskich fal oraz znaleźć odpowiedzi na pytanie: jak powstaje paliwo do samochodu, skąd bierze się ropa naftowa, dlaczego elektrownie wiatrowe tak często buduje się nad morzem i ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Obejrzeli również film w technologii 3D dotyczący energii w przyrodzie.

– Najciekawszą częścią wizyty dla uczniów w Centrum Nauki był udział w warsztatach pt. „HEUREKA! – CO MA PŁYWAĆ, NIE UTONIE! Mogli w ciekawy sposób poznawać prawa fizyki a także usłyszeć wiele ciekawostek z tej dziedziny nauki. Czy zwykła kąpiel w wannie może prowadzić do naukowych odkryć? Dlaczego mały kamyczek opada na dno, a ogromny statek unosi się na powierzchni wody – to tylko niektóre pytania, na które można było znaleźć odpowiedź w czasie zajęć warsztatowych w „Generatorze Mocy”, który jest połączeniem pracowni chemicznej, fizycznej i biologicznej – przeczytaliśmy w relacji.

 

 

(sp)

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x