Strona główna / W numerze / Do parku zniszczonym chodnikiem?
Chodnik wymaga remontu

Do parku zniszczonym chodnikiem?

O umieszczenia w planach remontów na 2020 rok modernizacji chodnika przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego, na odcinku biegnącym od początku ulicy od strony południowej, dalej obok kapliczki Św. Barbary, wzdłuż ogrodzenia PTTK do dawnej „Chatki Baby Jagi”, wnioskował radny Mirosław Adamus.

Interpelację radny argumentował złym stanem technicznym.

– Chodnik wymaga pilnego remontu, a według mojej wiedzy, ten odcinek chodnika nie będzie modernizowany w związku z prowadzoną rewitalizacją Parku Miejskiego – mówił na sesyjnych obradach Mirosław Adamus.

Odpowiedź od prezydenta Marka Materka już jest.

– Nie kwestionuję w żaden sposób potrzeby renowacji wymienionego chodnika, jak również zniszczonej nawierzchni jezdni tej ulicy. Niestety, charakter szkód widocznych nie tylko na wskazanym odcinku drogi, wymaga zabezpieczenia w budżecie miasta znacznej ilości środków finansowych. Ze względu na okoliczność, że część tych uszkodzeń spowodowanych zostało wystąpieniem opadów nawalnych, podjąłem działania zmierzające do pozyskania środków zewnętrznych na remont tej ulicy. Pozostaję w przekonaniu, że przyniosą one oczekiwany skutek – informuje włodarz miasta.

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *