28.1 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna Informacje sportowe Mamy wicemistrza świata

Mamy wicemistrza świata

Reprezentujący Polskę na mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym Jarosław Olech zdobył srebrny medal w kategorii do 74 kg.

W tym roku trójboiści z całego świata walczyli o najwyższe trofea w Dubaju na które zjechało 115 zawodniczek oraz 146 zawodników z całego świata zawody trwały od 18-23 listopada. Kadrę Polski w kategorii  mężczyzn stanowiło 6 Polaków wśród, których znaleźli się m.in. starachowiczanie: Jarosław Olech i Hubert Kończak, zawodnicy KS „Wiking”.

Do tej pory Jarosław Olech 17 razy zajmował najwyższy stopień podium na Mistrzostwach Świata, jednak w tym roku najlepszy okazał się reprezentant Norwegii Egil Kjell Bakkelund. Nasz zawodnik uzyskał w trójboju rezultat 860 kg (345 kg – przysiad, 200 kg – wyciskanie, 315 kg – martwy ciąg) i niższą wagą ciała wyprzedził Rosjanina Sergeija Gaishinetsa. Pechowy okazał się jednak przysiad naszego zawodnika na 360 kg, który stosunkiem głosów nie został zaliczony. W wyciskaniu już nie poszło tak dobrze, gdyż tylko jedno podejście z wynikiem 200 kg zostało zaliczone Olechowi. Warto przypomnieć, że najlepszym wynikiem w tej konkurencji zawodnika ze Starachowic jest 220 kg. Rosjanin Geishinets w wyciskaniu zaliczył 215 kg, a Norweg Bakkelund aż 231,5 kg, co dało mu prowadzenie po dwóch bojach, drugi był Rosjanin natomiast Jarosław Olech zajmował trzecie miejsce. Ostatnim bojem, który miał zadecydować o podziale miejsc był martwy ciąg, w którym rekord świata należy do Norwega Bakkelunda. Olech go przegrał osiągając wynik 315 kg, przy czym pokonał Rosjanina, który uzyskał rezultat 310 kg. Jak podkreśla trener Arkadiusz Staszewski, jest to znakomity wynik naszego zawodnika, który zaprezentował świetną formę w starciu z tak mocnymi rywalami.

Bardzo dobrze, jak na debiut w zawodach tej rangi, spisał się Hubert Kończak, który uplasował się na 9. miejscu.

(p.l)

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x