22.2 C
Starachowice
poniedziałek, 6/07/2020

Z raportów

  Oszukani w sieci

Mieszkaniec Starachowic kupił 12 listopada br. za pośrednictwem jednego z internetowych portali ogłoszeniowych komputerową kartę graficzną. Zapłacił za nią 350 złotych lecz przesyłki z kartą nie dostał. Do Komendy Powiatowej wpłynęło też zgłoszenie od starachowiczanina, który również w Internecie kupił 4 samochodowe opony zimowe. Zapłacił za nie 520 złotych i nie doczekał się przesyłki.

 

  Zerwał linię

20 listopada br. przed godziną 15.00 w Lipiu, 25-letni mężczyzna obsługujący maszynę samozaładowczą Forwader zerwał linię energetyczną. Kierowca był trzeźwy. Obecni na miejscu mundurowi sporządzili dokumentację z miejsca zdarzenia, sprawca za nieostrożną jazdę odpowie przed sądem.

 

 Nie zachował ostrożności

Do kolizji dwóch aut osobowych doszło 20 listopada br. na ulicy Zgodnej w Starachowicach Jadący toyotą 43-letni kierowca nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył volkswagena, którym poruszał się 42-latek. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Został ukarany mandatem.

 

  Sprawca kolizji ukarany mandatem

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zdarzenia, do jakiego doszło 21 listopada br. około godz. 15.00 na leśnym odcinku drogi między Starachowicami a Rzepinem. Kierujący volkswagen 24-latek nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył peugeota, którym jechał 20-letni mężczyzna. Obaj kierowcy zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie, byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Szybko opanowali zagrożenie

Zgłoszenie o pożarze w Pokrzywnicy (gm. Pawłów) do stanowiska kierowania KP PSP w Starachowicach wpłynęło 21 listopada br. przed godziną 9.00. W przewodzie kominowym jednego z domów zapaliły się sadze. Znajdujące się tam osoby, na szczęście opuściły mieszkanie i nic poważnego im się nie stało. Pożar sadzy udało się opanować. Po akcji strażacy skontrolowali pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Nie wykryto niebezpiecznych substancji.

Karambol na drodze

W czwartek (21 listopada br.) tuż przed godz. 8.00 zderzyły się w Małomierzycach w gminie Iłża cztery samochody. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej.

Grasowali nocą

 W nocy z piątku na sobotę (22/23 listopada br.) ukradziono narzędzia firmie remontującej most nad rzeką Kamienną przy ul. Fryderyka Lempego w Starachowicach. Straty oszacowano na 2000 zł.

 

(azab)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: coraz więcej wyzdrowień w regionie

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (5 lipca) komunikacie potwierdziło 231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x