18 C
Starachowice
piątek, 25/09/2020
Strona główna Gazeta młodych Dyskutowali o prawach dziecka

Dyskutowali o prawach dziecka

W Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka odbyła się konferencją, w której udział wzięli uczniowie klas VI – VII ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony jest 20 listopada. To właśnie tego dnia w 1989 roku Zgromadzenie ogólne ONZ przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka składającą się z preambuły oraz 54 artykułów, w których zawarte są prawa małoletnich.

Był on okazją do rozmowy o prawach i obowiązkach z tymi, o których ta konwencja mówi.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji

 

– Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wraz z policjantką z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zorganizowali konferencję dla uczniów. Odbyła się ona w sali narad im. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” starachowickiej komendy – opowiada st. sierż. Paweł Kusiak, rzecznik prasowy KPP w Starachowicach. – Podczas spotkania sierż. szt. Anna Kroner wraz z sierż. szt. Agnieszką Staryczenkow – asystentem zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Kielcach przeprowadziły prelekcję dotycząca praw dziecka oraz w praktyczny sposób  uświadomiły każdemu z uczestników jakie czynniki mogą wpłynąć na łamanie i nieprzestrzeganie tych praw. Na spotkaniu wyjaśniono znaczenie terminów tj. dyskryminacja, stereotyp oraz uprzedzenie – dodaje Kusiak.

Policjantki przedstawiły również uczniom historię i założenia Konwencji o Prawach Dziecka. Młodzi ludzie bardzo chętnie uczestniczyli nie tylko w dyskusji, ale również w zajęciach praktycznych.

(azab)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: 52 nowe przypadki zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (25 września) komunikacie poinformowało o 1587 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 23 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x