11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Informator UM Odpady PAPIER – jak segregować?

Odpady PAPIER – jak segregować?

W trosce o nasze środowisko przypominamy jak prawidłowo segregować odpady papierowe.

 

Odpady papierowe należy zbierać do pojemników lub worków w kolorze niebieskim z napisem PAPIER. Tak zbierane odpady będą odebrane od mieszkańców przez firmę wywożącą odpady komunalne, a następnie trafią do instalacji, w której poddane będą recyklingowi.

W naszych gospodarstwach domowych takimi odpadami są jedynie: opakowania z papieru, karton, tektura (także falista), katalogi, ulotki, prospekty, gazety i czasopisma, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki, papier pakowy, torby i worki papierowe.

Pamiętaj! Przed wrzuceniem opakowania papierowe powinny być opróżnione.

 

Niezwykle ważnym jest, aby odpady papierowe zbierane u źródła (czyli przez mieszkańców) były odpowiednim surowcem do recyklingu. Prosimy nie wrzucać do pojemników: ręczników papierowych i zużytych chusteczek higienicznych, papieru lakierowanego i powleczonego folią, papieru zatłuszczonego lub mocno zabrudzonego, kartonów po mleku i napojach, papierowych worków po nawozach, cemencie i innych materiałach budowlanych, tapet, pieluch jednorazowych i innych materiałów higienicznych, zatłuszczonych jednorazowych opakowań z papieru i naczyń jednorazowych. Domieszka innych odpadów nie nadających się do recyklingu w pojemniku lub worku niebieskim może dyskwalifikować odpad papierowy jako surowiec do recyklingu i zostanie on potraktowany jako odpady zmieszane.

Jeśli mamy wątpliwości czy dany odpad jest właściwym odpadem papierowym czy też nie, lepiej wrzućmy go do pojemnika na odpady zmieszane.

     Referat Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska

 

Poprzedni artykułPotwierdzili umiejętności w mistrzostwach
Następny artykułBunia
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x