czwartek, 13/05/2021
Strona główna Informacje sportowe Potwierdzili umiejętności w mistrzostwach

Potwierdzili umiejętności w mistrzostwach

SKP Barakuda

Pływacy o tytuły mistrzowskie rywalizowali w 18 konkurencjach indywidualnych i trzech sztafetowych.

W dwudniowych Zimowych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego rywalizowali na kieleckiej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „FOKA” w ubiegły weekend pływacy z siedmiu klubów Kielecczyzny: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, LKS Delfin Połaniec, MUKP Korona – Swim Kielce, MUKS Unia Busko-Zdrój, Barakuda Starachowice, Salos Cortile Kielce i UKS Wodnik Końskie. Łącznie wystartowało 122 zawodników.

Starachowiczanie z SKP Barakuda dali pokaz umiejętności, kilkanaście razy stając na podium. Na dystansie 50 m stylem dowolnym w kategorii open Aleksandra Sierpień była druga, tuż za nią miejsce na podium zajęła Maria Jarzyna. Na 50 m stylem grzbietowym Maciej Szlęzak zdobył I miejsce, drugi był Kacper Świercz, a wśród dziewcząt na II miejscu dopłynęła do mety Maja Adamus.

Wygrały podium w kilku stylach pływania

Na 100 m stylem grzbietowym na drugim miejscu był na mecie Maciej Szlęzak, czwarte miejsce zajął Kacper Świercz, a nasze pływaczki zajęły: Maja Adamus – I miejsce, Oliwia Mroczkowska – III, Weronika Kowalczyk – IV, Maria Jędrzejewska – V, Kornelia Karwacka – VII i  Karolina Trzaska – 8. miejsce. W kategorii open triumfowała natomiast Weronika Latała – I miejsce.

Motylkiem dystans 50 m na III pozycji zakończył Oliwier Gostomski, zajął też II miejsce na 100 m i pierwsze na 200 m tym samym stylem. Trzecia na 100 m była natomiast wśród dziewcząt Amelia Głowacka.

Były powody do radości, a jaka satysfakcja!

Pływanie na 100 m stylem zmiennym wygrał Oliwier Gostomski, trzeci był Maciej Szlęzak, Oliwier zajął też III miejsce na dystansie 200 m tym stylem. Dystans 200 m stylem grzbietowym wygrał w grupie młodzików Maciej Szlęzak, na III miejscu ukończył go Kacper Świercz, a wśród dziewcząt najlepsza była Maja Adamus, która w kat. open na tym samym dystansie zajęła IV miejsce. W „klasycznym” na 50 m Oliwier Gostomski zdobył II miejsce, a w kat. open Ola Sierpień stanęła na najwyższym stopniu podium.

W sztafetach: 4 x 100, 4 x 200 stylem dowolnym i 4 x 100 stylem zmiennym, nasi pływacy też uplasowali się w pierwszej trójce.