11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Informator UM Zakończenie projektu "Starachowice OD nowa"

Zakończenie projektu „Starachowice OD nowa”

W minionym tygodniu w sali Olimpia w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Starachowice OD nowa”, czyli projektu, od którego rozpoczął się cały proces rewitalizacji w Starachowicach.
  Prowadzenie konsultacji społecznych, opracowanie dokumentów strategicznych Gminy, koncepcji działania i dokumentacji technicznej najważniejszych inwestycji oraz mnóstwo działań społecznych i analiz. To tylko niektóre działania, które od 2016 r. były realizowane w ramach projektu „Starachowice OD nowa”. Dzięki udziałowi miasta w konkursie Modelowa Rewitalizacja Miast, Starachowice miały okazje czerpać inspirację od najlepszych ośrodków i osób, zajmujących się działaniami rewitalizacyjnymi. Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych działań, podzielenie się rezultatami projektu oraz dyskusji nad procesem rewitalizacji w mieście.

Spotkanie otworzył prezydent miasta Starachowice – Marek Materek, który podkreślił ważność procesu rewitalizacji dla miasta oraz zaznaczył, iż udział w projekcie otworzył Starachowicom drzwi do pozyskania wielkich funduszy na realizację kluczowych inwestycji w mieście. Następnie Aleksandra Kułaczkowska z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przedstawiła założenia i efekty konkursu Modelowej Rewitalizacji Miast, z którego projekt „Starachowice OD nowa” jest współfinansowany, a Aneta Nasternak – zastępca prezydenta ds. społecznych opowiedziała o projekcie „Starachowice OD nowa” i jego rezultatach. Pani prezydent przy okazji podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowały się w proces rewitalizacyjny i podkreśliła, że bez pomocy mieszkańców, młodzieży, seniorów czy przedsiębiorców projekt nie osiągnąłby takiego sukcesu.

Po prelekcjach nadszedł czas na pierwszy panel dyskusyjny, w którym wzięli udział: Kamil Wieder – naczelnik Wydziału Wsparcia JST w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, dr Aleksandra Jadach-Sepioło z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz Aneta Nasternak i Aleksandra Kułaczkowska. Eksperci odpowiadali na pytania o największe sukcesy projektu oraz całego konkursu, na jakie wsparcie mogą liczyć samorządy w zakresie rewitalizacji i rozwoju miast oraz dlaczego tak ważna jest partycypacja społeczna przy realizacji polityk miejskich.

W konferencji wzięło udział ponad 100 osób, w tym młodzież, seniorzy, przedsiębiorcy, samorządowcy, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz nauczyciele.

 

Kamil Stanos

 

Poprzedni artykułBunia
Następny artykułProfilaktyka jelita grubego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x