22.2 C
Starachowice
poniedziałek, 6/07/2020
Strona główna Bezpieczeństwo Pilotowali "opla" do szpitala

Pilotowali „opla” do szpitala

Funkcjonariusze z Wydziału ruchu Drogowego KPP w Starachowicach pomogli pasażerowi opla, który, w drodze do szpitala, skarżył się na bardzo złe samopoczucie.

Policjanci, w środowy (27 listopada br.) wieczór w Szerzawach zatrzymali do kontroli drogowej kierującą oplem, z uwagi na przekroczenie przez nią dopuszczalnej prędkości. Szybko okazało się, co było powodem pośpiechu. Kobieta wiozła do szpitala znajomego, który skarżył się na bardzo złe samopoczucie, a po chwili stracił przytomność. Mundurowi natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i o zaistniałej sytuacji powiadomili pogotowie ratunkowe. Z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych pilotowali opla w drodze do szpitala, by skrócić czas dojazdu karetki. Ponadto jeden z funkcjonariuszy przez cały czas monitorował funkcje życiowe 63-latka, którego pod opiekę ratowników medycznych przekazano na leśnym odcinku drogi pomiędzy Rzepinem a Starachowicami. Mężczyzna trafił do szpitala, a mundurowi ustalili, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poprzedni artykułBomba w prokuraturze?
Następny artykułGroźny wypadek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: coraz więcej wyzdrowień w regionie

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (5 lipca) komunikacie potwierdziło 231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x