28.1 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna Wieści z gmin Unikaj uzależnień

Unikaj uzależnień

Psycholog, specjalista w dziedzinie uzależnień, Aleksandra Jaworska spotkała się z młodzieżą Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach. Dotyczyło ono szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień.

 

Na spotkanie z specjalistką, współpracującą ze Stowarzyszeniem Profilaktyczno – Społecznym „AZYL” w Brodach, przybyli członkowie Zarządu stowarzyszenia: prezes Marzena Miliczek, skarbnik Adam Jankiewicz oraz wiceprezes Rajmund Gębura. Pani psycholog wyjaśniała uczniom, czym są uzależnienia i w jaki sposób należy postępować, aby się przed nimi uchronić. Omawiano również kwestie uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz od Internetu i gier video. Podczas dyskusji młodzież zadawała wiele pytań, na które uzyskała wyczerpujące odpowiedzi.

Było to drugie z cyklu dziesięciu spotkań z młodzieżą szkolną, w przedziale wiekowym 12-15 lat, ze wszystkich szkół z terenu gminy Brody (pierwsze odbyło się 7 października br. w Adamowie), które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „AZYL”, dzięki dotacji uzyskanej od Gminy Brody. Kolejne będą się odbywać aż do połowy grudnia.

Stowarzyszenie Profilaktyczno – Społeczne „AZYL” uruchomiło punkt konsultacyjny pomocy psychologicznej dla osób w trudnych sytuacjach życiowych, gdzie porad udziela psychoterapeuta, specjalista w dziedzinie uzależnień, Aleksandra Jaworska. Punkt czynny jest w poniedziałki, w godzinach od 12.00 do 15.00 (z wyjątkiem dni świątecznych). Znajduje się w Brodach przy ulicy Starachowickiej 9. Telefon kontaktowy: 575-439-067.

(azab)

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x