11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Gazeta młodych Z wizytą na uczelni

Z wizytą na uczelni

Uczniowie z „Maja”

Uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach zapoznali się z ofertą edukacyjną Politechniki Lubelskiej.

 

Do Lublina pojechali uczniowie kształcący się w zawodach: technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych i technik spedytor, pod opieką Moniki Jagieły i Iwony Myszki. Skupili się na propozycjach Wydziału Mechanicznego placówki, a dzięki uprzejmości dr. Jakuba Szabelskiego mogli obejrzeć kilka laboratoriów i przekonać się, jak wygląda codzienne życie uczelni. Co ważne, podpisano również list intencyjny o współpracy między Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach a Wydziałem Mechanicznym Politechniki Lubelskiej w Lublinie, którego sygnatariuszami są: dyrektor szkoły Grażyna Małecka oraz dziekan najstarszego na Politechnice Wydziału Mechanicznego prof. Zbigniew Pater.

– To wiodąca jednostka Politechniki Lubelskiej, o znaczącej pozycji regionalnej, wnosząca do regionu zasoby wiedzy oraz wspomagająca rozwiązywanie problemów technicznych, gospodarczych i społecznych, a także miejsce oferujące nowoczesną edukację, bazującą na tradycji akademickiej i uwzględnia­jącą oczekiwania społeczności studenckiej – mówi Iwona Myszka dodając, że podpisanie listu intencyjnego o współpracy otwiera drogę uczniom ZSZ nr 2 na poszerzenie swoich horyzontów.

– W gronie studentów Politechniki Lubelskiej są już nasi absolwenci. Mamy nadzieję, że będzie się powiększać – uzupełnia.

(K.R.)

Poprzedni artykułKubusiowe urodziny
Następny artykułBomba w prokuraturze?
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x