Strona główna / Bezpieczeństwo / Dom w płomieniach
fot. Starachowice 998

Dom w płomieniach

Zgłoszenie z piątku na sobotę (29/30 listopada br.) postawiło starachowickich strażaków w stan pełnej gotowości. W jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Kościelnej w Starachowicach wybuchł pożar.

Informacja do stanowiska kierowana Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęła o godzinie 2:50.
– Wynikało z niej, że pali się dach budynku wielorodzinnego – mówi Gazecie st. sekc. Artur Obara, dyżurny operacyjny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. – Do akcji zostało skierowanych 11 zastępów strażaków, 7 JRG ze Starachowic i 4 zastępy OSP. W mieszkaniu znajdowały się cztery osoby. Na szczęście wszystkie ewakuowały się przed przybyciem Straży Pożarnej. Jedna z mieszkanek, chora na astmę uskarżała się na duszności. Po udzieleniu pomocy przez ratowników medycznych została przewieziona do szpitala. Pozostali mieszkańcy, nie wymagali hospitalizacji.
– Pożar udało się opanować. Jednak konstrukcja zawaliła się do środka – dodaje Artur Obara. O zdarzeniu zostali powiadomieni: inspektor budowlany i władze miasta. Co było przyczyną pożaru ma wyjaśnić postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji.
fot. Starachowice 998

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *