Strona główna / Bezpieczeństwo / Służby na tropie „żartownisia”
Na czas akcji ulica Leśna była zamknięta

Służby na tropie „żartownisia”

Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy „podłożenia” przed wejściem do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach pakunku, którego sposób ułożenia i opakowania wskazywał, że może być niebezpieczny.

Na tajemniczy pakunek przed drzwiami natknęła się w czwartkowy (28.11 br.) poranek pracownica Prokuratury Rejonowej w Starachowicach. Wezwani na miejsce policjanci uznali, że obawy, iż może być niebezpieczny są uzasadnione i podjęli stosowne działania. Z uwagi na podejrzenia, że mogą znajdować się w nim materiały wybuchowe, powiadomiono patrol minersko – pirotechniczny, który ustalił zawartość pakunku i zabezpieczył go. Jak się okazało, w środku nie było ani wybuchowych, ani też innych materiałów niebezpiecznych, co wcześniej sugerował sposób ułożenia i opakowania. Pracownicy prokuratury mogli więc spokojnie wrócić do pracy.

Czynności prowadzone przez służby na miejscu zdarzenia trwały kilka godzin. Na ten czas zamknięto ul. Leśną a kierowcy kierowani byli na objazdy. Obecnie trwają działania zmierzające do ustalenia sprawcy zamieszania, któremu za ten „wyskok” grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(K.R.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *