Strona główna W numerze Starachowice w obiektywie

Starachowice w obiektywie

– Cóż warta byłaby magia miejsc gdyby nie oko fotografa – mówił Dariusz Dąbrowski podczas pokonkursowej wystawy „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje.”

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach już po raz 12. zorganizowało konkurs fotograficzny, w którym każdy mógł przedstawić swój obraz rodzimych miejsc. Zebrani tłumnie w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej miłośnicy sztuki mogli zatem zobaczyć różne wizje piękna i tajemnicy starachowickiej ziemi. Uczestnicy konkursu spojrzeli na miejsca znane chyba wszystkim mieszkańcom Starachowic i okolic z zupełnie innej perspektywy, na zdjęciach królowała czerń i biel, mrok, cień, mgła i zabawa światłem.

Przed zwycięzcami konkursu nowe fotograficzne wyzwania

 

Jury w składzie: Małgorzata Zatorska, Aleksandra Michalska – Szwagierczak i Andrzej Staśkowiak punktowało zgodność z tematem, estetykę, technikę, jakość wykonania i walory estetyczne, ale mimo to stanęło przed dylematem. Jak mówiła Katarzyna Gritzman, wszystkie prace były doskonałe. Wyróżnienia i nagrodę w kwocie 200 zł zdobyły: Dorota Jabłońska i Anna Wiączek, trzem osobom przyznano miejsce drugie, nagrody w kwocie 400 zł odebrali: Michał Surma, Arkadiusz Kania i Dominik Telec. Nie przyznano pierwszego miejsca. Prezes Starachowickiego Klubu Fotograficznego Zbigniew Kopański wyróżnił natomiast Natalię Szwajcer i zaprosił do uczestnictwa w wystawie Fotorefleksje.

Wystawę pokonkursową otworzyła prezes Stowarzyszenia Promocji Talentów Lidia Pokuszyńska, nagrody wręczał wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

 

(aneta)

Poprzedni artykułHoroskop dla Ciebie
Następny artykułWeronika bije rekordy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x