Strona główna / W numerze / Starachowice w obiektywie
Wszyscy uczestnicy konkursu zapozowali do wspólnej fotografii

Starachowice w obiektywie

– Cóż warta byłaby magia miejsc gdyby nie oko fotografa – mówił Dariusz Dąbrowski podczas pokonkursowej wystawy „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje.”

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach już po raz 12. zorganizowało konkurs fotograficzny, w którym każdy mógł przedstawić swój obraz rodzimych miejsc. Zebrani tłumnie w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej miłośnicy sztuki mogli zatem zobaczyć różne wizje piękna i tajemnicy starachowickiej ziemi. Uczestnicy konkursu spojrzeli na miejsca znane chyba wszystkim mieszkańcom Starachowic i okolic z zupełnie innej perspektywy, na zdjęciach królowała czerń i biel, mrok, cień, mgła i zabawa światłem.

Przed zwycięzcami konkursu nowe fotograficzne wyzwania

 

Jury w składzie: Małgorzata Zatorska, Aleksandra Michalska – Szwagierczak i Andrzej Staśkowiak punktowało zgodność z tematem, estetykę, technikę, jakość wykonania i walory estetyczne, ale mimo to stanęło przed dylematem. Jak mówiła Katarzyna Gritzman, wszystkie prace były doskonałe. Wyróżnienia i nagrodę w kwocie 200 zł zdobyły: Dorota Jabłońska i Anna Wiączek, trzem osobom przyznano miejsce drugie, nagrody w kwocie 400 zł odebrali: Michał Surma, Arkadiusz Kania i Dominik Telec. Nie przyznano pierwszego miejsca. Prezes Starachowickiego Klubu Fotograficznego Zbigniew Kopański wyróżnił natomiast Natalię Szwajcer i zaprosił do uczestnictwa w wystawie Fotorefleksje.

Wystawę pokonkursową otworzyła prezes Stowarzyszenia Promocji Talentów Lidia Pokuszyńska, nagrody wręczał wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

 

(aneta)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *