Strona główna Informator UM Święto Patronki Miasta

Święto Patronki Miasta

W środę, 4 grudnia starachowiczanie obchodzić będą po raz jedenasty uroczystość świętej Barbary jako Patronki Starachowic. Wierzymy, że jako święta przebywa z Bogiem w niebie i w sposób szczególny wstawia się u Niego za naszym miastem i za nami.

 

Święta Barbara jest również patronką ludzi ciężkiej pracy oraz wszystkich, którzy wykonują niebezpieczne zawody, między innymi górników i hutników, którzy na przestrzeni wieków tworzyli nasze miasto. Biorąc udział w uroczystości, chciejmy podziękować patronce za opiekę nad naszym miastem w minionym roku.

        Program uroczystości

Kościół p.w. Wszystkich Świętych przy ulicy Świętej Barbary

9.45 – Św. Barbara opiekunką trudnej pracy – przedstawienie uczniów Szkoły Podstawowej nr 9

10.00 – Msza Święta dziękczynna za opiekę św. Barbary nad miastem i mieszkańcami (z udziałem pocztów sztandarowych)

10.45 – procesja do kapliczki św. Barbary

 

 

      Kapliczka świętej Barbary

11.00 – Modlitwa zawierzenia Miasta i Mieszkańców św. Barbarze

11.10 – wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta

 

                       Muzeum Przyrody i Techniki

11.30 – Trudy pracy górników i hutników – krótki spacer edukacyjny po Muzeum Przyrody

i Techniki

11.55 – Hala Lejnicza: wręczenie nagród dla laureatów miejskich konkursów o św. Barbarze

– pączki i ciepła herbata!

 

W związku z przemarszem z kościoła Wszystkich Świętych do kapliczki św. Barbary wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym między godziną 10.45 a 11.15. Procesja przejdzie ulicami: św. Barbary, Harcerską, Partyzantów i Pileckiego.

Organizatorem uroczystości jest Urząd Miejski, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz parafia Wszystkich Świętych.

 

Poprzedni artykułZbiórka na leczenie Weroniki!
Następny artykułHoroskop dla Ciebie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x