Strona główna / Informacje sportowe / Weronika bije rekordy
Weronika Latał znów pobiła rekordy okręgu - fot. SKP Barakuda

Weronika bije rekordy

Barakuda

Weronika Latała z SKP Barakuda poprawiła rekordy okręgu w pływaniu na dystansie100 m stylem motylkowym.

XXX Memoriał Marka Petrusewicza rozegrano we Wrocławiu w dniach 15 – 16 listopada br. z udziałem 589 zawodników z 69 klubów. Pływaczka Barakudy Starachowice poprawiła rekordy okręgu na dystansie 100 m stylem motylkowym. Jej wynik 1:04,14 tylko przez kilka godzin był rekordem okręgu w kategorii juniorów 15 i 16-letnich, bo w serii finałowej poprawiła go wynikiem 1:03,21. Uzyskany w finale wynik, z którym podopieczna Bartosza Staneckiego zwyciężyła w memoriałowej kategorii zawodniczek 13-17 lat, jest lepszy od rekordów okręgu na tym dystansie w kategoriach juniorów 15,16 i 17-letnich.

Przypomnijmy, że w br. w letnich Mistrzostwach Polski Weronika dwukrotnie stawała na podium, zdobywając srebro i brąz i znalazła się na 21. miejscu rankingu multimedalistów. W olsztyńskich zawodach starachowiczanka zdobyła aż trzy medale. Była trzecia na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (czas 26.71- rekord okręgu) oraz na dystansie dwukrotnie dłuższym (czas 58.94), a trzeci brązowy medal zdobyła w rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym (29.76- rekord okręgu).