20.5 C
Starachowice
środa, 12/08/2020
Strona główna Informacje sportowe Copa Cabana z pucharem

Copa Cabana z pucharem

Mecze i charytatywna zbiórka

Nie wynik, ale cel i dobra zabawa liczyły się podczas Turnieju Firm i Drużyn Amatorskich o Puchar Roksany Wójcik – właścicielki stacji paliw Diament w Starachowicach.

Udział w imprezie wzięło 15 ekip, które z tej okazji zjechały do Starachowic z wielu miejscowości rozsianych po całej Polsce. Najlepsi w grupach mierzyli się ze sobą w ćwierćfinałach. FKS Łazy Starachowice zremisował 0:0 z Animexem, który pokonał w rzutach karnych 3:2, Kinspan Team  z Czarnymi Ruda (karne: 1:3), Copa Cabana pokonała Skarzysko24pl 3:0 a Enimals Wear, po serii rzutów karnych, przegrał z Kijanką Niespodzianką 2:3. W półfinałach „Łazy” pokonały `Kijankę” 4:1 a Czarni Ruda ulegli Copa Cabanie 1:6. Do walki o trzecie miejsce stanęli więc Kijanka Niespodzianka i „Czarni” (4:1) a w finale kibice mieli okazję zobaczyć w akcji zawodników FKS Łazy oraz starachowickiej Copa Cabany. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 i to w ręce graczy Copa Cabany powędrowało trofeum, ale nie wynik był tego dnia najważniejszy.

Drużyna FC Chilli otrzymała nagrodę Fair Play – fot. FKS Łazy Starachowice

 

Podczas turnieju prowadzono zbiórkę karmy i koców dla czworonożnych podopiecznych schroniska dla zwierząt w Rudniku. Miłym akcentem niedzielnego spotkania (24 listopada br.) było także gromkie „sto lat” i okolicznościowy tort z okazji urodzin wiceprezesa klubu z „Łazów” Mariusza Ostatka. Życzenia popłynęły do niego m.in. ze strony dwóch córek oraz zawodników FC Chilli Starachowice, w czym prym wiedli: Mateusz Lipiński wraz z Bartkiem Siewierskim.

Emocje towarzyszyły także podczas wręczania nagród indywidualnych. I tak: najlepszym bramkarzem został Artur Boczek z „Animexu”, Królem Strzelców – Emil Madejski z FKS Łazy, MVP – Mariusz Ostatek z Czarnych Ruda. Wręczono także nagrodę Fair Play, która trafiła do FC Chili Taxi Ekspress. Nagrody specjalne w postaci voucherów wartości 50 zł do wykorzystania na stacji paliw Diament trafiły do Tomasza Dziubka z „Rataj” oraz Kacpra Maciejczaka z Copa Cabany.

W klasyfikacji końcowej na pierwszym miejscu uplasowała się oczywiście Copa Cabana, w której składzie zagrali: Dominik Dziułka, Mateusz Pożoga, Filip Niewczas, Michał Zając, Arkadiusz Zięba, Łukasz Radło, Ernest Lefek, Adrian Molenda i Kacper Maciejczak. Tuż za nimi uplasował się FKS „Łazy” Starachowice w składzie: Hubert Ciepluch, Hubert Chrząstowski, Emil Madejski, Piotr Mikosza, Zdobysław Misiałkiewicz, Mateusz Marzec, Paweł Sadkowski, Karol Roman. Trzecia lokata przypadła w udziale „Kijance” (Konrad Rogala, Mateusz Kapciak, Edward Olejarczyk, Marek Świadek, Norbert Łyjak, Piotr Piwowarek, Kamil Kowalczyk, Łukasz Rutkowski, Kacper Szymaneka), natomiast na czwartym miejscu znaleźli się zawodnicy „Czarnych” Ruda, czyli: Konrad Budzyń, Mirosław Wąchocki, Radosław Wąchocki, Marcin Styczyński, Krzysztof Michta, Artur Kalista, Wojciech Kania i Mariusz Ostatek. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Animex Starachowice, Skarżysko24.pl, Enimals Wear, Kingspan Team, Lipiec Węgiel Nawozy Ostrowiec, Łazy Picars, Klubowicze CK, Trackers, Chili Taxi Express, Rataje, Old School.

Nie liczył się wynik, ale szczytny cel – fot. FKS Łazy Starachowice

 

Kolejny turniej odbędzie się 22 grudnia br. Będzie to impreza charytatywna, podczas której odbędzie się zbiórka dla Patryka Niekłania, niezwykle zdolnego starachowiczanina, który uległ poważnemu wypadkowi i zapadł w śpiączkę. Obecnie Patryk jest rehabilitowany. Podczas grudniowego turnieju aukcje, z których dochód przeznaczony będzie na wspomożenie rehabilitacji młodego mężczyzny, poprowadzi Marcin Najman, który odda na licytację rękawice z walki z raperem Bonusem. Wystąpi także min.Paula „Curly” Kucharska a swoją obecność zadeklarował występujący w ekstraklasie piłkarz Bartosz Kwiecień. .

(K.R.)

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x