12.1 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021

Policyjna akcja

Dziś na drogach w całej Polsce, w tym także w Starachowicach, policjanci prowadzą działania ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków drogowych.

Mundurowi zwracają uwagę na każde niezgodne z prawem zachowanie, szczególnie kierowców pojazdów wobec pieszych, zwłaszcza w rejonach oznakowanych przejść. Pod czujnym okiem policjantów znajdują się dziś również piesi, którzy są sprawcami jednej czwartej wypadków ze swoim udziałem. Ponadto, za pośrednictwem akcji edukacyjnych funkcjonariusze przekazują wszystkim uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić wskutek niedostosowania się do obowiązujących na drogach przepisów.

– Zwracamy się do użytkowników dróg o trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność, a do pieszych o używanie elementów odblaskowych podczas korzystania z dróg. Do kierowców z kolei, by zwracali uwagę na pieszych i rowerzystów. Kierowco, nie jesteś sam na drodze! – apelują policjanci.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x