18 C
Starachowice
piątek, 25/09/2020
Strona główna Wieści z gmin "Mali Wojacy" wyśpiewali wyróżnienie

„Mali Wojacy” wyśpiewali wyróżnienie

Najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne zaprezentowali laureaci VI Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej na uroczystej gali w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Organizatorem wydarzenia było Europejskie Centrum Bajki imienia Koziołka Matołka w Pacanowie. Do konkursu zgłosiło się dwustu wokalistów w wieku od 9 do 19 lat z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Do finału zakwalifikował się Zespół „Mali Wojacy” z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie: Natalia Orczyk, Piotr Kalisz, Igor Piętak, Jan Wiecha i Maciej Klepacz, zdobył wyróżnienie.

Koncert finałowy VI Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej odbył się w  piątek, 22 listopada w Filharmonii Świętokrzyskiej, z udziałem Andrzeja Bętkowskiego – marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Mariusza Goska, członka Zarządu Województwa oraz rodziców i nauczycieli wykonawców. Utalentowani wokaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

– Nasi Mali Wojacy po raz kolejny udowodnili, że są prawdziwymi artystami. Zespół, jak zawsze, zaprezentował się rewelacyjnie. Uczniowie zebrali gromkie brawa i usłyszeli wiele ciepłych słów uznania. Podczas wyjazdu do Kielc towarzyszyli im koledzy i rodzice. Swoim wychowankom mocno kibicowały panie: Justyna Śpiewak, opiekunka zespołu, Krystyna Kasica – dyrektor szkoły oraz Elżbieta Rozwadowskazastępca dyrektora w Zespole Placówek Oświatowych w Stykowie. Gratulujemy Wojakom, cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z ich sukcesów – nie kryją satysfakcji nauczyciele i społeczność szkolna.

(az)

 

Poprzedni artykułLena Stępień
Następny artykuł„Najważniejsi są ludzie”
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: 52 nowe przypadki zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (25 września) komunikacie poinformowało o 1587 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 23 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x