4.6 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Gazeta młodych "Najważniejsi są ludzie"

„Najważniejsi są ludzie”

Pasje i sukcesy

Dwie ambitne, żywiołowe, kreatywne, przedsiębiorcze dziewczyny z II LO, była wiceprzewodnicząca i obecna przewodnicząca Parlamentu Uczniowskiego.  Dominika Chmielewska i Karolina Frycz opowiadają o swoich zainteresowaniach i planach.

 – Czy działalność w Samorządzie Szkolnym II LO to najważniejsza część Waszej pozalekcyjnej działalności?

– Dominika: Na pewno bardzo ważna, ale oprócz tego uczestniczę także w pracach Młodzieżowej Rady Miasta, Młodzieżowego Sejmiku Wojewódzkiego, Stowarzyszenia „Rozprawy o Europie”. W ramach tego projektu prowadziłam różne debaty m.in. z Markiem Prawdą, brałam udział w wielu fascynujących spotkaniach.

– Karolina: Dla mnie w tej chwili wszelkie działania związane z Samorządem są bardzo ważne i czuję za nie ogromną odpowiedzialność, bowiem koleżanki i koledzy wybrali mnie  na przewodniczącą.

Dominika Chmielewska w Stowarzyszeniu „Rozprawy o Europie”

 

– Ale pewnie, jak na osoby aktywne przystało, macie jeszcze inne pasje i zainteresowania?

– Karolina: Od 10 lat tańczę w „Plejadzie”! Uwielbiam to, podobnie jak teatr, dlatego należę do naszego szkolnego koła teatralnego „Teatr 15”.

– Dominika: A ja śpiewam od lat. Skończyłam szkołę muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli, uczyłam się w Świętokrzyskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Uczęszczałam także na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury. Jestem organistką…

– I jedną z wokalistek szkolnego zespołu muzycznego  „Pozytywnie nastawieni LO2”. A Karolina jedną z redaktorek nowego pisemka uczniowskiego  wydawanego w II LO  „BraVoStaszic”. A co z nauką? Znajdujecie na nią czas?

– Dominika: Przy takiej ilości zajęć, zawsze znajduję czas na naukę. Potrafię lepiej tym czasem gospodarować. Jestem w klasie maturalnej, o profilu matematyczno – fizycznym, więc muszę znaleźć czas na naukę. I jakoś nieźle mi to się udaje.

– Karolina: Ja też jestem na profilu matematyczno – fizycznym i z tym kierunkiem wiążę swoją przyszłość, więc muszę godzić naukę z działalnością pozalekcyjną. Nie zawsze jest to łatwe, ale zarówno samorząd jak i teatr sprawiają mi ogromną przyjemność.  Już od pierwszego przedstawienia w „zerówce” poczułam miłość do aktorstwa. W szkole podstawowej brałam udział w konkursach recytatorskich, zajmując miejsca na podium. Występy przed publicznością, prowadzenie szkolnych imprez od zawsze były mi bliskie.

Dominika Chmielewska

 

– Zwłaszcza, że bywasz doceniana, jak na ostatnim wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych, gdzie otrzymałaś nagrodę specjalną za osobowość sceniczną. A Ty, Dominika, byłaś stypendystką Świętokrzyskiego  Programu Stypendialnego dla uzdolnionych uczniów. Czy te szkolne doświadczenia wpływają w jakiś sposób na Wasze dalsze plany?

– Dominika: Zdecydowanie idę w kierunku studiów humanistycznych. Jeszcze nie chcę dokładnie mówić o swoich  planach, nie chcę zapeszać.

– Karolina: A ja wybieram informatykę w Warszawie albo… szkołę teatralną, choć wiem,  jak bardzo trudno tam się dostać. I na pewno będę cały czas tańczyć, nawet będąc na studiach.

Karolina w „Moralności Pani Dulskiej”

 

– Jak będziecie wspominać II LO, kiedy już będziecie w wielkich miastach?

– Dominika: Wielu nauczycieli będę wspominać bardzo dobrze. Zwłaszcza tych, z którymi mogłam porozmawiać o życiu. To było bardzo ciekawe doświadczenie, zetknięcie się z innym spojrzeniem na różne ważne sprawy.

– Karolina: Zawsze wiedziałam, że chcę chodzić do II LO! Absolutnie tego nie żałuję. To znakomita szkoła.

– A jakie macie marzenia?

– Dominika: Zdać maturę, dostać się na studia do Łodzi lub Krakowa, nie do Warszawy! A oprócz tego marzę o podróżach. Niektóre są  już w moich najbliższych planach – Sycylia, Strasburg, Bruksela, Anglia, Grecja.

– Karolina: Marzę o tym, żeby mi się w życiu udało. Chciałabym jednocześnie stabilizacji życiowej ale i zmienności. Marzę o utrzymaniu kontaktów z przyjaciółmi nawet wtedy, gdy nasze drogi trochę się rozejdą. I chcę żyć w Polsce. Życie w innym państwie mnie przeraża.

Dominika ze starostą i wiceprezydentem miasta

 

– Jak lubicie spędzać wolny czas, o ile w ogóle go macie?

– Dominika: Z rodziną. I z przyjaciółmi. Nieraz zdarza się tak, że mijamy się w progu domu, każdy pędzi w swoją stronę, więc tym bardziej cieszymy się, kiedy możemy spędzić czas w rodzinnym gronie. Chciałabym mieć dużą rodzinę.

– Karolina: Uwielbiam spędzać wolny czas ze znajomymi. Nudzę się, gdy jestem sama.

– Co jest dla Was w życiu najważniejsze?

– Dominika: Dla mnie liczą się przede wszystkim ludzie. Oni mnie motywują do pracy, sprawiają,  że każdy dzień jest inny. I dlatego zawsze chciałabym pracować z ludźmi.

– Karolina: Najważniejsi są ludzie – moja rodzina i przyjaciele.

– Dla mnie też, więc bardzo się cieszę,  że mogę z Wami współpracować. Życzę powodzenia i spełnienia marzeń.

 

Ewa Sajór – Ruszczak

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x