-2.6 C
Starachowice
wtorek, 9/03/2021
Strona główna Świętokrzyskie Odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zdecydował o miesięcznym aresztowaniu 17–latka. Jest on podejrzany o to, że w połowie listopada wraz z trzema nieletnimi w wieku od 13 do 17 lat usiłował dokonać rozboju na jednym z mieszkańców miasta. Najstarszemu ze sprawców grozi do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast młodsi odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem dla nieletnich.

W połowie listopada do ostrowieckiej jednostki policji wpłynęło zawiadomienie o usiłowaniu rozboju. Wynikało z niego, że do zdarzenia miało dojść na jednej z ulic miasta. Zgłaszający relacjonował, że kiedy wieczorem wracał ze spaceru został zaczepiony przez czterech młodych mężczyzn. Nastolatkowie zaczęli wobec niego zachowywać się agresywnie i żądali wydania pieniędzy w kwocie 2 złotych. Kolejno pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny w trakcie, której broniący się mężczyzna podjął próbę ucieczki. Po chwili jednak napastnicy dogonili go, a następnie zaczęli bić.
Sprawą od razu zajęli się ostrowieccy kryminalni. Ich skrupulatna praca pozwolił na szybkie ustalenie wszystkich sprawców. Jak się okazało za udział w usiłowaniu rozboju odpowiedzialny był 17-latek i trzej nieletni w wieku 13-16 lat. Dziś najstarszy z nich został tymczasowo aresztowany na okres 1 miesiąca. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletni będą tłumaczyć się ze swojego postępowania przed sądem.

Opr. EW

Źródło: KWP w Kielcach

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: najnowsze dane resortu zdrowia

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowym (8 marca) komunikacie poinformowało o 6 170 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 32 osób (4 osoby zmarły z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x