11.1 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Gazeta młodych Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W ZSZ nr 1

Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach zaangażowała się w obchody „Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery” – corocznej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, której w bieżącym roku towarzyszyło hasło „Pasja, profesja, powołanie”.

Uczniowie, którzy kończą szkołę, wzięli udział w warsztatach z Katarzyną Misiowiec, doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery. Poznali własne zainteresowania, co nie pozostaje bez wpływu na wybór przyszłego zawodu.

– Młodzi ludzie mogli dokonać samooceny umiejętności, zdolności i wartości w celu zaplanowania własnej drogi rozwoju zawodowego. Zdobyli również wiedzę nt. świata zawodów i rynku pracy – mówi Renata Rychlik z ZSZ nr 1.

Uczniowie z klas: IV b i IV d pod opieką Katarzyny Kowalik i ks. Jarosława Jędrzejewskiego, uczestniczyli także w spotkaniu z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Starachowicach – Małgorzatą Czubą. Dowiedzieli się o aktualnej sytuacji na rynku pracy i poznali formy pomocy i wsparcia, jakie oferuje PUP. Wykładowczyni podkreślała, jak ważne jest poznanie swoich preferencji zawodowych, mocnych stron i kompetencji przy świadomym wybieraniu zawodu. Koordynatorem spotkań była Dorota Dziura.

– Podczas obchodów OTK w bibliotece szkolnej młodzież oglądała filmy zawodoznawcze oraz dotyczące autoprezentacji i rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto sporządzona została gazetka dotycząca kariery zawodowej. Uczniowie klasy I e wraz z opiekunem Małgorzatą Ślaską – Myszką wybrali się też do hotelu „Europa” na wycieczkę przedmiotową. Mamy nadzieję, że działania zorganizowane w ramach Tygodnia Kariery przyczyniły się do wspierania podejmowanych decyzji oraz kształtowania umiejętności niezbędnych do zarządzania karierą zawodową – uzupełnia R. Rychlik.

(K.R.)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x