11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Gazeta młodych Bomb(k)owa wycieczka

Bomb(k)owa wycieczka

Jednym z nieodłącznych symboli świątecznej atmosfery są choinkowe bombki. Trudno wyobrazić sobie święta bez tego kruchego piękna. Dlatego drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 wybrali się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, gdzie spędziły niezapomniane chwile, podziwiając piękne ozdoby choinkowe.

Uczniowie klasy II b i c, pod opieką Izabeli Nowak, Małgorzaty Podsiadło i Joanny Kumon, spędzili niezapomniane chwile wśród najpiękniejszych ozdób choinkowych w muzeum, założonym w 2012 r. przez Janusza Bilińskiego. Oprowadzani przez przewodnika mieli 27 listopada br. okazję  podziwiać setki unikatowych eksponatów z różnych krajów i epok.

Muzeum Bombki Choinkowej stworzone zostało nie tylko z myślą o wystawie, ale także, by ukazać niezmienność procesu produkcyjnego bombki na przełomie kilkudziesięciu lat. Zwiedzający mogli podziwiać pierwsze narzędzia służące do produkcji bombek choinkowych, które są niemal identyczne jak te z obecnych czasów. Ręczne, precyzyjne i dokładne malowanie ozdób choinkowych zachwyca zarówno dzieci, młodzież szkolną, jak i osoby dorosłe.

Olśnienie przepychem zainspirowało uczestników wycieczki do kreatywności podczas warsztatów artystycznych, na których każdy mógł wykonać własnoręcznie swoją bombkę. Poza tym w prezencie drugoklasiści otrzymali bombki, na których widniały ich imiona. Do pełni szczęścia brakowało tylko możliwości nabycia choinkowych ozdób, które mogłyby stać się prezentem dla najbliższych z okazji Świąt Bożego Narodzenia. To pragnienie udało się również zrealizować w sklepiku znajdującym się w muzeum.

Nic więc dziwnego, że wszyscy wracając do domu mieli wrażenie, że choć na chwilę przenieśli się do świata, w którym elfy św. Mikołaja wyczarowują atmosferę niezwykłych Świąt Bożego Narodzenia.

(M.G.)

 

 

 

Poprzedni artykułŚwiątecznie pod Skałkami
Następny artykułSpotkanie z płetwonurkami
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x