20.9 C
Starachowice
piątek, 25/09/2020
Strona główna Aktualności 800 tysięcy kary dla wykonawcy strzelnicy

800 tysięcy kary dla wykonawcy strzelnicy

Na modernizację Centrum Strzelectwa Sportowego „Świt” Gmina Starachowice dostała 50 – procentową dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja, wartości prawie 6 mln zł, jest na finiszu. Nie bez przeszkód.

Prace trwały 2 lata. W ramach inwestycji zmodernizowano 3 obiekty sportowe, pawilony „A”, „B” i „C” i uporządkowano teren.

– Cieszę się, że inwestycja dobiega końca, że będziemy dokonywali odbiorów końcowych i będziemy mogli rozliczyć otrzymaną z ministerstwa dotację – mówił we wrześniu br. prezydent Marek Materek.

Gmina Starachowice naliczyła jednak 800 tysięcy zł kary dla wykonawcy strzelnicy i istnieje prawdopodobieństwo, że sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim, co było powodem naliczenia należności i skąd taka wysokość kar oraz czy decyzja o sądowym rozstrzygnięciu podyktowana będzie tym, że wykonawca nie poczuwa się do wnoszonych przez Gminę żądań.

– Powodem naliczenia kary w wysokości 886 tys zł dla wykonawcy modernizacji Centrum Strzelectwa Sportowego było opóźnienie w realizacji inwestycji. Wysokość naliczonych kar wynika z zapisów umowy zawartej z wykonawcą – mówi Gazecie rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach, Iwona Tamiołło.

– Niewykluczone, że sprawa znajdzie swój finał w Sądzie, ponieważ wykonawca inwestycji i Gmina mają rozbieżne stanowiska w kwestii naliczonej kary. Inwestycja nie została odebrana przez służby gminne – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: 52 nowe przypadki zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (25 września) komunikacie poinformowało o 1587 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 23 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x