12.1 C
Starachowice
niedziela, 27/09/2020
Strona główna Aktualności Jeden telefon może uratować życie

Jeden telefon może uratować życie

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym umiera w wyniku wychłodzenia organizmu kilkadziesiąt osób. Nie przechodźmy więc obojętnie obok tych, których sytuacja życiowa stwarza zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Reagujmy!

Według danych Komendy Głównej Policji od 1 listopada br. z wychłodzenia zmarły cztery osoby. Przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach, są bezradni ze względu na sytuację życiową.

– Jeżeli jesteśmy świadkami sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy, nie bądźmy obojętni i poinformujmy odpowiednie służby – apelują starachowiccy policjanci, którzy w trakcie codziennej służby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Kontrolują pustostany, pomieszczenia nieogrzewane, opuszczone budynki, których stan niekiedy jest zagrożeniem dla osób w nich przebywających.

Jednak narażeni na wychłodzenie organizmu nie są jedynie bezdomni ale także osoby nietrzeźwe, starsze i chore, które mieszkają same i nie są w stanie zadbać o zapewnienie sobie podstawowych potrzeb.

– Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uratować czyjeś życie – przypominają mundurowi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: aktualne dane z regionu świętokrzyskiego

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (26 września) komunikacie poinformowało o 1584 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 32 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x