10.2 C
Starachowice
niedziela, 27/09/2020
Strona główna Aktualności Nagrodzeni za "Klimatyczne przesłanie"

Nagrodzeni za „Klimatyczne przesłanie”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie biorą udział w wielu konkursach i odnoszą w nich duże sukcesy.
Ostatnio zakwalifikowali się do finału konkursu wojewódzkiego pn. „Przesłanie klimatyczne” i zdobyli nagrodę 14 000 zł jako dofinansowanie na wycieczkę edukacyjną i pomoce naukowe. Wybrali się na nią uczniowie klas V – VII pod opieką pań: Iwony Kozdęby, Krystyny Kwiecień i Katarzyny Wlazłowskiej.

Celem była kopalnia soli w Bochni. Młodzi podróżnicy z ciekawością przyglądali się budynkom starej kopalni, gdzie zostali powitani przez przewodników w górniczych strojach. Poznali górnicze obyczaje związane z pracą w kopalni, zjechali do podziemi, gdzie ze zdumieniem odkryli ogrom wykutych w kopalni przestrzeni. Dowiedzieli się też, jak rozpoznać różne rodzaje soli kryjące się w podziemnych skałach, jak wyglądała praca górników w dalekiej przeszłości, poznali historię odkrycia bocheńskich złóż soli w średniowieczu. Dużą atrakcją był też przejazd podziemną kolejką i rejs łódką w korytarzu wypełnionym niezwykle słoną wodą. Uwagę przyciągnęła również multimedialna wystawa, która przeniosła uczniów w czasy średniowiecza.

Niechętnie opuszczali ten niezwykły podziemny świat „białych górników” zajmujących się niegdyś wydobyciem złóż solnych. Zgodnie przyznali, że była to jedna z ciekawszych wycieczek, w jakich wzięli udział.

Poprzedni artykułMłodzi piłkarze na podium
Następny artykułZ sercem dla serca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: aktualne dane z regionu świętokrzyskiego

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (26 września) komunikacie poinformowało o 1584 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 32 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x