Strona główna / Aktualności / Bajeczne wyroby na targach rękodzieła

Bajeczne wyroby na targach rękodzieła

XVI Targi Rękodzieła, organizowane przez Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie, zgromadziły twórców i liczną rzeszę zwiedzających.

W Spółdzielczym Domu Kultury Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przez dwa  dni – 7  i 8 grudnia, można było oglądać i być stroiki świąteczne, obrazy, rzeźby, robótki szydełkowe, malowane szkło, kwiaty z krepiny etc., wykonane przez osoby niepełnosprawne oraz lokalnych twórców. Licznie odwiedzili ekspozycje mieszkańcy miasta, a na otwarciu z udziałem wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego i Justyny Witkowskiej, dyrektorki PZAZ w Stykowie. Można było posłuchać również ludowego „godania”. Kazimiera Marlica z Tychowa Nowego, członkini zespołu Ziemia Mirzecka, zaprezentowała bowiem swój wiersz, napisany gwarą z okazji Bożego Narodzenia i specjalnie na targi.

Na stoiskach dominowały okazjonalne, świąteczne ozdoby, ale były także obrazy, rzeźby, robótki szydełkowe, malowane szkło, miód i wyroby z kitu pszczelego oraz biżuteria. Wyroby rękodzielnicze cieszyły się dużym popytem. Były idealnym zakupem na świąteczny czas. I jakim oryginalnym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *