Strona główna / Aktualności / Nagrodzeni za koalicję seniorów

Nagrodzeni za koalicję seniorów

W Sali Kominkowej WDK w Kielcach podsumowano projekt ph. „Świętokrzyska Koalicja Seniorów”. Nagrodę specjalną odebrali przedstawiciele Dziennego Domu „Senior – Wigor” z naszego miasta.

 Projekt skierowany do seniorów, realizowany był w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, a jego wnioskodawcą Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki. Projekt współtworzyła i koordynowała merytorycznie Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach

Na podsumowującym spotkaniu obecny był wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz, zastępca komendanta wojewódzkiego w Kielcach insp. Artur Bielecki oraz przedstawiciele ZUS, CPR i wielu partnerów projektu. W jego ramach zorganizowano dla seniorów spotkanie z funkcjonariuszami policji, ukierunkowane na bezpieczne spędzanie czasu wolnego, podróże, wycieczki, także konkurs ph. „Nasze przepisy na bezpieczeństwo”, wskazujące kierunki działań profilaktycznych, a podsumowaniem były II Targi  „Senior Profilaktyki”.

Spotkanie podmiotów wspierających projekt odbyło się 10 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, na którym ogłoszono laureatów konkursu. Nagrodę specjalną otrzymał Dom Dzienny „Senior-Wigor” ze Starachowic. Poza wręczonymi upominkami, na wszystkich laureatów konkursu czeka wycieczka do stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *