18 C
Starachowice
piątek, 25/09/2020
Strona główna Aktualności Warto inwestować w monitoring!

Warto inwestować w monitoring!

Każdego dnia, czy to w radio, telewizji bądź internecie jesteśmy „zasypywani” informacjami o włamaniach, napadach, kradzieżach. Pierwszą myślą, która pojawia się wtedy w naszych głowach jest ta, jak zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. W związku z tym coraz więcej gospodarstw domowych, ale też firm i instytucji decyduje się na montaż kamer monitoringu, by w możliwie najlepszy sposób zabezpieczyć mienie i znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa.
System monitoringu ma szerokie zastosowanie, bowiem przystosowany jest zarówno do obserwacji najbliższej okolicy domu, garażu, jak i monitorowania przez całą dobę zakładów pracy i ulic miast. Dzięki monitoringowi można kontrolować wiele miejsc jednocześnie i, co ważne, do obrazu, który nagra się raz zawsze można wrócić i dokonać analizy sytuacji, która nas zaniepokoi bądź spowoduje poczucie zagrożenia naszego bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia pozostaje też pole widzenia kamery, które, dzięki szerokokątnym obiektywom, jest znacznie szersze niż to ludzkie oraz to, że kamery można montować w miejscach, skąd mamy najlepszą widoczność, jak np. wysoko na elewacjach budynków.

Wśród zalet systemów monitorujących wymienić można z pewnością to, że obraz można „podglądać” na żywo przez 24 godziny na dobę, posiadając jedynie dostęp do internetu, z każdego miejsca, gdzie aktualnie się znajdujemy. I tak, w przypadku monitoringu w domu będąc np. na wakacjach, mamy możliwość na bieżąco obserwować sytuację i reagować na zagrożenia – powiadomić odpowiednie służby, które mają obowiązek jak najszybciej zjawić się na miejscu i rozpocząć działania. Możemy więc powiedzieć, że monitoring spełnia w tym przypadku funkcję wywoływania reakcji odpowiednich służb.

Ale monitoring to nie tylko obserwacja, ale także prewencja. Faktem jest, że już sama informacja o obecności kamer odstrasza potencjalnych przestępców bądź wandali i ma na celu zniechęcić ich do potencjalnych działań na szkodę gospodarstwa domowego, firmy, czy instytucji.

Niezwykle ważną funkcją systemów monitorujących jest też dostarczanie informacji. Dzięki nim możliwe jest wejście w posiadanie niezbitych dowodów łamania prawa. Zapisy z monitoringu są podstawą do wskazania osób odpowiedzialnych za niedozwolone działania a także do udowodnienia im winy. Funkcja ta ma zastosowanie także, jeżeli chodzi o zdarzenia bez udziału osób, jak np. zalanie mieszkania bądź innych pomieszczeń. Zapis taki staje się wtedy dowodem w procesie ubiegania się o odszkodowanie np. w ubezpieczalni.

Jak widać, monitoring spełnia wiele ważnych funkcji i może uchronić nas przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Warto więc chociażby przemyśleć potrzebę jego posiadania.

Jedną z firm w Starachowicach, zajmującą się montażem monitoringu, jest KAMERUJ, która od kilku lat zajmuje się kompleksowo projektowaniem, montażem i serwisem systemu monitoringu.

– Wysokie wymagania, lub trudne warunki pracy nie stanowią dla nas problemu. Dajemy gwarancję bezawaryjnej pracy systemu i w razie problemów, profesjonalnej pomocy technicznej. W ofercie posiadamy kamery IP/AHD/CVi/TVI/CVBS, kamery analogowe, rejestratory, dyski, przewody, zasilacze, nadajniki…. Jednym słowem wszystko to, co potrzebne jest do sprawnej pracy systemu monitoringu – mówi właściciel Robert Wieczorek, którego przedsiębiorstwo ma na swoim koncie wiele z powodzeniem zrealizowanych projektów.

Z usług KAMERUJ już korzystają m.in.: Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury w Warszawie, PNI Łowicz, PNI Dęblin, MZK Starachowice, Auto MATRANS, Galardia, Monitoring Miejski w Starachowicach oraz wiele innych firm i instytucji na terenie miasta, województwa i całego kraju.

Z KAMERUJ można skontaktować się:

pod nr tel: 608 464 082

e – mailowo: kameruj@wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: 52 nowe przypadki zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (25 września) komunikacie poinformowało o 1587 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 23 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x